YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu karla mücadele ediyor
Doğu karla mücadele ediyor
20 Ekim 2011 09:52
Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve soğuk hayatı olumsuz etkiliyor

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Karadeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisi altında bulunan Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerden Erzurum ve Ardan'da kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Beyaz örtüyle kaplanan kent merkezlerinde, belediye ekiplerince başlatılan karla mücadele çalışmaları sürdürülüyor.  Palandöken Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.

Kar yağışı nedeniyle Tekman-Palandöken karayolunda, kurbanlık yüklü bazı araçlar yolda kaldı. İl Özel İdaresi ekiplerince yapılan çalışmanın ardından mahsur kalan araçlar kurtarıldı.

Ardahan'ın yüksek kesimlerde devam eden kar yağışı ile birlikte bölgede buzlanma meydana geldi.

Karayolları 126. Şube Şefi Ümit Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ardahan'ın yüksek kesimlerinde kar yağışının etkisini sürdüğünü belirterek, Ardahan-Posof karayolunun Ilgar Dağı mevkisi ile Ardahan-Artvin karayolunun Sahara mevkilerinde buzlanmanın görüldüğünü söyledi.

Sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmalarını isteyen Yıldırım, ''Bugün kar yağışının etkili olduğu Ardahan-Posof karayolunun Ilgar Dağı mevkisi ile Ardahan-Artvin karayolunun Sahara mevkilerinde buzlanma var. Bu yolları kullanacak olan sürücülerimizin tedbir için yanlarında takoz, çekme halatı ve zincir bulundurmalarını istiyoruz'' dedi.

Bu arada, bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları Ardahan'da eksi 4, Kars'ta eksi 3, Erzurum'da eksi 1, Ağrı'da 2 ve Iğdır'da 9 derece olarak ölçüldü.

Günün beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının da Ardahan'da 7, Erzurum'da 8, Kars'ta 9, Ağrı'da 10 ve Iğdır'da 14 olması bekleniyor.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler