YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu donuyor!
Doğu donuyor!
08 Şubat 2014 10:08
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 28 dereceyle Kars, Ağrı ve Ardahan'da ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren bölgede aralıklarla kar yağışı ve soğuk hava etkili oluyor.

Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars, Ağrı ve Ardahan'da 28, Erzurum'da 17, Erzincan'da 12, Iğdır'da 10 derece kaydedildi.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Ardahan'da sıfırın altında 10, Kars'ta sıfırın altında 9, Ağrı'da sıfırın altında 8, Erzurum'da sıfırın altında 6, Iğdır'da 3 ve Erzincan'da 6 derece olması tahmin ediliyor.

Soğuk hava nedeniyle bazı ev, iş yeri ve araçların camları buz tuttu. Vatandaşlar, buzla kaplanan kaldırımlarda yürümekte güçlük çekti. Belediye ekipleri, kar ve buzla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Kent merkezlerinde kar kalınlıkları Kars'ta 26, Ağrı'da 23, Ardahan'da 13, Erzurum'da 8, kayak merkezlerinde ise Konaklı'da 97, Cıbıltepe'de 53, Palandöken'de 45 santimetre ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, bölgede kuvvetli don ve buzlanma olayına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunarak, yer yer sis ve pusun görüş mesafesini önemli ölçüde düşürebileceğini bildirdi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler