YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu Anadolu, eksi 16 dereceyi gördü
Doğu Anadolu, eksi 16 dereceyi gördü
23 Aralık 2015 10:10
Kışın etkisini gösterdiği Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 16 derece ile Ağrı ve Kars'ta kaydedildi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basıncının etkisindeki Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 16 derece ile Ağrı ve Kars'ta ölçüldü. Hava sıcaklıkları, bölgedeki diğer illerde ise sıfırın altında olmak üzere Erzurum, Ardahan ve Erzincan'da 11, Iğdır'da 7, Tunceli'de 5 derece oldu. 

Bölgede bugün havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus bekleniyor.

Buzlanma, don, sis ve pusun yol açabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olmaları gerekiyor. 

Bölgede günün en yüksek hava sıcaklıklarının Tunceli'de 10, Erzincan'da 6, Iğdır'da 5, Erzurum'da sıfır, sıfırın altında olmak üzere de Kars'ta 2, Ardahan'da 3, Ağrı'da 6 derece olacağı tahmin edildi. 

Kent merkezlerindeki kar kalınlıkları ise Kars'ta 1, Erzurum'da 3, Ağrı'da 7, Erzurum'daki Konaklı Kayak Merkezi'nde 45, Palandöken Kayak Merkezi'nde 40, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 9 ve Erzincan'daki Ergan Kayak Merkezi'nde 8 santimetre ölçüldü.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler