YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doçent cinayetinde Asuman'a beraat!
Doçent cinayetinde Asuman'a beraat!
26 Haziran 2015 14:43
Konya Selçuk Üniversitesi'nde Doç. Dr. Celalettin Özdemir'in ölümüne yardım ettiği gerekçesiyle yargılanan Asuman E. beraat etti.

Konya Selçuk Üniversitesi'nde Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i odasında bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Prof. Dr. Ahmet Gülce 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Cinayete yardım ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski fakülte sekreteri Asuman E. ise beraat etti.

CEP TELEFONUYLA ‘ÖLDÜR İTİ’ YAZMIŞ
 
Tanık olarak dinlenen Şule Ş., sekreter Asuman ile Ahmet G. arasında cinsel ilişki de bulunduğunu ileri sürerek, "Ahmet hocanın kendisine gönderdiği cep telefonu mesajlarını Celalettin hocaya göstererek ‘Ben ona takılmıyorum. O bana takılıyor’ diye anlatıyordu. Bir keresinde ben, Asuman ve Celalettin hoca otomobilde giderken, Asuman, Celalettin hocaya ayrılacağını söyledi. O da fenalaşarak ayrılmak istemediğini söyledi. Şoför koltuğuna Asuman geçti. Ben arka koltukta oturuyordum. Hoca ile ilgilenip nasıl olduğunu sorarken Asuman’ın cep telefonu mesajında ‘Öldür iti’ yazdığını gördüm ama kime yazdığını bilmiyorum."   
 
BÜTÜN MALLARINI SATIYORDU

Celalettin hocanın tüm gayrimenkullerini elinden çıkartmaya başladığını da anlatan Şule Ş, "Bunu Asuman’a sorduğumda çok fazla anlatmak istemiyordu. Celalettin hocanın kendisine sürpriz yapacağını söylüyordu" dedi. Şule S. birlikteyken bazı konuşmaları cep telefonuna kaydettiğini  söyledi.
 
"40 YIL DÜŞÜNSEM AKLIMA GELMEZDİ"
 
Savcının Asuman G. hakkında beraat istemesi üzerine söz alan sanık Prof. Dr. Ahmet G., savcının mütalaasını kabul etmediğini belirterek, şunları söyledi: "Kamera kayıtlarına bakıldığında Asuman ile bizim koridorda karşılaşmamız mümkün değil. Bıçağı yanıma kasıtlı almadım. Kapı benim üzerime kapatıldı. Hiç tasvip etmediğim bir olayla karşılaştım. Celalettin hoca ile hiç husumetim yoktu. Gerçekten çok üzgünüm. Allah gani gani rahmet eylesin. Benden sonra oda temizlenmiş ve parmak izleri silinmiş. 40 yıl düşünsem böyle bir olayla karşılaşacağım aklıma gelmezdi."
 
PREZERVATİF ALIP EVİNE GİTTİM

Asuman E. ile son ilişkisinin 27 Mart 2014 tarihinde olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ahmet G, "O gün beni evine davet etti. Ben de bir paket prezervatif alarak evine gittim. Bunları anlatırken gerçekten çok utanıyorum. Bana tuzak kurulduğunu düşünüyorum. Beni kullandılar. Kim kullandı bilmiyorum" dedi.
 
İddialar üzerine söz alan Asuman E. de, cinayetten sonra odadaki el izlerini silmediğini savunarak, avukatların suçlamaları karşısında, "Suçum varsa ispatlansın. Ne ceza alacaksam alayım. Artık çok yıprandım. Dayanamıyorum. Benim de dışarıda bir hayatım var” diye konuştu.
 
Mahkemenin sonunda avukatların mütalaaya savunma hazırlamak için ek süre talep etmeleri nedeniyle mahkeme heyeti duruşmayı 26 Haziran tarihine erteledi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler