YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakırlılardan OHAL’e destek
Diyarbakırlılardan OHAL’e destek
21 Temmuz 2016 16:03
Diyarbakırlı vatandaşlar, dün ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasına destek verdi.Diyarbakırlılar, dün ilan edilen ile kaldırılan OHAL arasında farklar olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu toplantılarının ardından televizyon karşısına geçerek, toplantıda alınan kararı açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 ay boyunca OHAL kararı aldıklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

OHAL İLE HUZUR SAĞLAMLAŞTIRILACAK

Yaklaşık 14 yıl sonra geri gelen OHAL’lerden en çok çekenlerin başında gelen Diyarbakırlılar, dün ilan edilen ile kaldırılan OHAL arasında farklar olduğunu söyledi. 

14 yıl önce kaldırılan OHAL döneminde vatandaşların çok zorluklar yaşadığını anlatan Diyarbakırlılar, bu süreçte çok fazla insanın da faili meçhul cinayetlere kurban gittiğini aktardı. 

Geçtiğimiz OHAL dönemlerinde vatandaşların büyük badireler yaşadığını polis ve asker tarafından işkenceye uğradıklarını dile getiren Diyarbakırlılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün açıkladığı OHAL kararının bunlara benzemeyeceğini vurguladı. 

Alınan OHAL kararının ülkenin içinde bulunan zorluğun aşılması için elzem olduğunu belirten Diyarbakırlılar, bu kararla huzurun sağlamlaştırılacağını kaydetti. 

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler