YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakırlı halk PKK teröründen kaçıyor
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki Kaynartepe mahallesinde terör operasyonları kapsamına ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, vatandaşlar evlerini terk ediyor. Vatandaş, kendilerini mağdur eden PKK'ya karşı tepki gösterdi.
Diyarbakırlı halk PKK teröründen kaçıyor
15 Mart 2016 / 22:50 Güncelleme: 15 Mart 2016 / 22:54

Kaynartepe mahallesinde sokağa çıkma yasağı kararının alınmasının ardından buradaki vatandaşlar, can güvenliği endişesiyle evlerini terk etmeye başladı. Bazı aileler, yanlarına aldıkları eşyalarla evlerinden ayrıldı. Bu sırada ailesiyle göç eden bir çocuğun gözyaşı döktüğü görüldü.

foto-367.jpg

PKK'YA TEPKİLİLER

Teröristlerin saldırısı sonucu mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, PKK'ya tepki gösterdi. Bir güvenlik görevlisi ise ailesiyle evlerini terk etmek zorunda kalan bir çocuğu, başını ve yanağını okşayarak sevdi. Bölgedeki kasapların, sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından iş yerlerindeki etleri taşıması dikkati çekti. 

Bu arada, çukur kazılan ve barikat kurulan ara sokakların çevresinde zırhlı araçlarla önlem alan güvenlik güçleri, bir sokakta roketatar mermisi ele geçirdi.

SAĞLIK EKİPLERİ HAZIR BEKLİYOR

İlçenin en büyük mahallesi Kaynartepe'de zaman zaman silah ve patlama sesleri gelirken, ambulans ve sağlık görevlileri de hazır bekletiliyor. Kentin en işlek geçiş noktalarından Koşuyolu Caddesi de sokağa çıkma yasağı kapsamında olduğu için araç ve yaya trafiğine kapatıldı. 

Merkez Bağlar ve Kayapınar ilçelerini Yenişehir ve Sur'a bağlayan en önemli güzergahlardan biri olan caddenin Ofis Semti çıkışı olan Ofis Alt Geçidi'nin de trafiğe kapanmasının ardından, Ofis-İstasyon ve Ofis-Seyrantepe güzergahlarında araç yoğunluğu yaşandı.

 // Rasim DUMAN
Cok ozurdiliyorum, "magdur" yazmam gerekirken, sehven "mahdur" yazmisim....
16 Mart 2016 07:34
Güzel insanlar
 // Rasim DUMAN
Vazifem icabı, o bölgede 11 sene bulundum. Diyarbakırlılar'ın misâfirperverliklerine, civânmertlik ve cömertliklerine, terbiye, tevâzu ve dindarlıklarına ve daha birçok güzel hasletlerine yakînen şahit oldum. Şehirlerinin isminin, terörle anılmasından dolayı çok üzüldüklerini ve mahçup olduklarını gayet iyi biliyorum. Terör mahduru bu insanlara kucağımızı, gönlümüzü, sînemizi açalım. Şimdi en samimi kardeşliği gösterme zamanıdır....
16 Mart 2016 Çarşamba 04:09
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler