YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'lı annelerin 1 Eylül umudu
Diyarbakır'lı annelerin 1 Eylül umudu
01 Eylül 2014 14:39
Diyarbakır'da terör örgütü tarafından kaçırılan çocukları için eylem yapan aileler, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla çocuklarının serbest bırakılmasını istedi.

Şeyh Sait Meydanı'nda seslerini duyurmak için 107 gündür oturma eylemini sürdüren aileler, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde özlemlerinin sona ermesi için ilgililerden yardım talep etti.

Dağa götürülen kızı için eylem yapan baba Raşit Koç, "Dünya Barış Günü'nde çocuklarımızın dağdan geri gelmesini bekliyoruz. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Öcalan, Dünya Barış Günü dolayısıyla çocuklarımızı bize kavuştursunlar. Öcalan, Dünya Barış Günü dolayısıyla Kandil'e mesaj gönderirse çocuklarımıza kavuşuruz. Beklentimiz bu."

Üniversite öğrencisi kardeşi O.B'nin (23) 2 yıl önce dağa götürüldüğünü ifade eden Abla F.B. ise kardeşinden henüz haber alamadıklarını söyledi.

"107 gündür 45 derece sıcağın altında otuyoruz. Dayanılması güç bir zorluk çekiyoruz" diyen F.B, Dünya Barış Günü nedeniyle örgütün kaçırdığı çocukları serbest bırakması gerektiğini kaydetti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler