YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'daki saldırıda 1 ton patlayıcı kullanıldı
Diyarbakır'daki saldırıda 1 ton patlayıcı kullanıldı
18 Şubat 2016 15:31
Diyarbakır'da askerleri taşıyan servise düzenlenen saldırıda PKK'lılar, 1 ton patlayıcı kullanıp 350 metre kablo çekti.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi Mermer Mahallesi yakınlarında PKK’lı teröristlerin karayolu üzerindeki menfeze tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı, askeri zırhlı midibüsün geçişi sırasında infilak ettirerek 6 askerin şehit olduğu 1 askerin de yaralandığı saldırının ardından olay yerinde detaylı inceleme yapıldı.

1 TON PATLAYICI KULLANDILAR

Yapılan ilk incelemede saldırıda amonyum nitratlarla güçlendirilmiş, yaklaşık 1 ton patlayıcı kullanıldığı belirlendi. PKK’lıların patlayıcıyı kablo düzenekli olarak hazırladığı ve yaklaşık 350 metre uzunluğunda kablo döşediği ortaya çıkarıldı.

MİDİBÜS 15 METRE HAVAYA FIRLADI

Şiddetli patlamada karayolundan 15 metre tarlaya fırlayan midibüs olay yerinden çekici yardımı ile kaldırıldı. Trafiğe kapatılan Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde güvenlik güçleri başka patlayıcı bulunup bulunmadığını araştırmayı sürdürüyor. PKK’lıların patlayıcıyı infilak ettirdiği kablo düzeneğinin bulunduğu bölgede de geniş çaplı inceleme yapıldı. Bölgede ahırların bulunduğu alanda da arama yapıldı.

HAVA DESTEKLİ OPERASYON SÜRÜYOR

Bölgeye takviye birlikler sevk edilerek, saldırıyı düzenleyen PKK’lıları etkisiz hale getirmek için başlatılan hava destekli operasyonlar da devam ediyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler