YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'daki patlamada 12 köylünün kaybolduğu iddia edildi
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde dün meydana gelen patlamada 4 kişi öldü, 22 kişi yaralandı. Patlamanın olduğu köyde yaşayanlar 12 köylünün kayıp olduğunu belirterek savcılığa ihbarda bulundu.
Diyarbakır'daki patlamada 12 köylünün kaybolduğu iddia edildi
13 Mayıs 2016 / 11:46 Güncelleme: 13 Mayıs 2016 / 11:54

Diyarbakır'ın Sur ilçesi Dürümlü Mezrasında dün saat 22.30 sıralarında çok büyük bir patlama oldu.

Patlama iddiaya göre şöyle gelişti: Bir grup PKK'lı terörist, kamyonetle Yenişehir ilçesi sınırları içinde kalan Tanışık Mahallesinde Yakar ve Yaman ailelerini henüz bilinmeyen nedenle uzun namlulu silahlarla tehdit ettiler.

1-20160513114634.jpg

KAMYONETİ TAKİBE ALDILAR

Tehdit sonrası mahalleli uzun namlulu silahlı PKK'lıların içinde bulunduğu kamyoneti takibe aldı. PKK'lılar takip edildiklerini anlayınca kamyoneti Sur ilçesi Dürümlü mahallesi girişinde yol ortasına bırakıptı. İddiaya göre bu sırada kamyonetin içindeki teröristlerden bazıları araçtan inerek kaçtı.

2-896.jpg

PKK'LILARI TAKLİP EDEN PİKAPTAKİLER ÖLDÜ

Bu sırada teröristler, kendilerini takip eden pikap yaklaştığı sırada bomba yüklü kamyonu patlattı. İlk belirlemelere göre; patlamada, PKK'lıları takip eden pikapta bulunan Orhan Yakar, Seyithan Yakar, Uğur Yaman ve Teyfik Yaman hayatını kaybetti, 22 kişi de yaralandı.

Patlamaya neden olan kamyonetin parçaları kilometrelerce etrafa saçılırken patlama yerinde ı 30 metre çapında, 5 metre derinliğinde çukur oluştu.

KÖYLÜLERİN İDDİASI: 12 KİŞİ KAYIP

Sabah olay yerine giden Cumhuriyet Savcısı, köylülerin ifadelerini aldı. Köylülerin ifadesinde, patlamanın daha büyük bir faciaya yol açmış olabileceği ortaya çıktı.

Köylüler, patlamanın ardından köyde yaşayan 12 kişinin kayıp olduğunu iddia etti.

Köylüler ifadelerinde gece kamyonun içindekilerle tartıştıklarını, daha sonra köyden ayrılan kamyonu takip ettiklerini ve bu sırada patlama olduğunu söyledi. Kayıp 12 kişinin de, patlayıcı yüklü kamyonu takip eden pikaptan ayrı olarak kamyonun önünü kesen başka bir pikapta olduğu öne sürüldü. Patlamada havaya uçan pikaptan geriye ise herhangi bir parça kalmadı.

 // Poyraz
Beyaz Toroslar geri mi döndü yoksa...
13 Mayıs 2016 15:11
Sevdalısı
 // Vatan
Ne kaybolması ? 5 yaşındaki çocuklar bile bilir o hainlerde Pkk ya katıldı anında ailesini sülalerini bulun yok edilmeli veya sürün türkiyed...
13 Mayıs 2016 12:37
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler