YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da polise ateş açıldı
Diyarbakır'da polise ateş açıldı
16 Eylül 2015 03:28
Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde barikat kuran teröristler, polisle çatıştı. İlçede şiddetli çatışmalar yaşanan bir mahalle, polis tarafından abluka altına alındı.

Diyarbakır Valiliği’nce, iki kez sokağa çıkma yasağı ilan edilen Sur ilçesinde düzenlenen operasyonlarda büyük darbe vurulan teröristler, eylemlerini Bağlar ilçesine kaydırdı.

Son üç gündür şiddetli çatışmalar yaşanan ilçenin Kaynartepe mahallesinde dün gece yaşanan çatışmaların ardından bir araya gelen gruplar, sokaklardaki parke taşlarını sökerek, onlarca barikat kurdu. Bugün öğlen saatlerinde mahalleye özel harekat polisleri ve dozerlerle düzenlenen operasyonda, birçok barikat kaldırıldı. Ancak havanın kararması ile birlikte yeniden barikatlar kuruldu. Barikat kuran teröristlere, polis bir kez daha operasyon düzenledi.

Kaynartepe mahallesini çevreleyen Nükhet Coşkun Akyol, Gürsel ve Koşuyolu caddelerinde sokak çıkışlarını kapatan polis, zırhlı araçlarla mahalleye girdi. Bu sırada, sokaklarda gizlenen teröristler tarafından polise ses bombaları ve uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı. Bunun üzerine çatışma başlarken, çatışmalar mahallenin Koşuyolu caddesine bakan bölümünde yoğunlaştı. Gürsel caddesinde ise polis, zırhlı araçlardan ara sokaklara art arda biber gazı attı. Slogan, silah ve bomba sesleriyle yankılanan ilçede, çatışmalar sürüyor.

 

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler