YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da polise ateş açıldı
Diyarbakır'ın çeşitli bölgelerinde ateş yakarak yol kapatan gruplar, polisle pompalı tüfekle ateş açtı. Olayların yer yer devam ettiği kentite zaman zaman silah sesleri yükseliyor. Kentte güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı.
Diyarbakır'da polise ateş açıldı
22 Temmuz 2015 / 03:13 Güncelleme: 22 Temmuz 2015 / 03:23

Diyarbakır'da, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 32 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı protesto eden gruplar, kentin çeşitli bölgelerinde olay çıkardı. Merkez Bağlar ilçesi Koşuyolu Caddesi'nde çöpleri barikat yaparak, ateş yakan grup, yolu trafiğe kapatarak, IŞİD aleyhine slogan attı. Grup, olay yerine gelen zırhlı polis araçlarına da taş ve molotofkokteylleri ile saldırdı. Bunun üzerine gruba biber gazı ile müdahale edildi. Grubun dağılması üzerine yol trafiğe açıldı. İlçenin Emek ve Öğretmenler caddelerinde de benzer olaylar yaşandı.

Merkez Sur ilçesi Melikahmet Paşa Caddesi'nde de bir grup, yolu trafiğe kapattı. Slogan atan grup, olay yerine gelen zırhlı polis araçlarına pompalı tüfekle ateş açtı. Polis, grubu zırhlı araçların içerisinden biber gazı atarak, dağıttı.

Öte yandan, zaman zaman silah seslerinin yükseldiği yerde polis güvenlik tedbirlerini arttırdı. Bazı önemli noktalara zırhlı araçlar konuşlandırıldı. Zırhı olmayan araçlar ise emniyete çekildi. Devriyeler arttırılırken, telsizlerden yapılan anonslarda polise mümkün olduğunca araçlardan inmeme talimatı verildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler