YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da PKK'dan polis otobüsüne bombalı saldırı
Diyarbakır'da PKK'dan polis otobüsüne bombalı saldırı
17 Eylül 2015 13:07
DİYARBAKIR'da Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün de üzerinde bulunduğu Silvan karayolunda orta refüje yerleştirilen patlayıcı polis otobüsünün geçişinden hemen sonra patlatıldı.

Patlamanın ardından bombanın bırakıldığı yerde yaklaşık 2 metrelik çukur oluştu.
Diyarbakır-Silvan karayolu, Üniversite Köprülü Kavşağı yakınlarında PKK'lılar tarafından daha önceden orta refüje yerleştirilen patlayıcı madde, bugün sabah saatlerinde polis otobüsünün geçişinden hemen sonra patlatıldı. Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu'ndan çıkan otobüsün geçişinden sonra patlatılan bomba nedeniyle orta refüj ve karayolunun bir kısmında 2 metrelik çukur oluştu. Patlamanın ardından bölgeye gönderilen güvenlik güçleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından karayolları ekipleri bölgeye gelerek çukuru kapatmak için çalışma başlattı. Bombanın geç patlatılmasının olası bir faciayı önlediğini belirten yetkililer, olayda ölen veya yaralanan olmadığını söyledi. İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin çevredeki mobese ve güvenlik kamerası kayıtlarından bombayı yerleştiren PKK'lıları tespit etmek için çalışma başlattığı öğrenildi. Bombanın patlatıldığı Diyarbakır- Silvan Karayolu üzerinde Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Hava Filo Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme İstasyonları'nın bulunduğu kaydedildi.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Diyarbakır Valiliği, polis servis otobüsüne yönelik PKK'lıların düzenlediği bombalı saldırıda can kayıb yaşanmadığını açıkladı. Açıklamada, şöyle denildi:"17.09.2015 günü saat 09.00 sıralarında Silvan Yolu üzeri Dicle Üniversitesi Kavşağına yakın bir civarda orta refüj büyük bir patlama meydana gelmiştir. Meydana gelen patlamada can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, herhangi bir maddi hasar da meydana gelmemiştir. Güvenlik güçlerince yol güzergâhı ve çevresi kontrol altına alınmıştır. Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde bölücü terör örgütü mensuplarınca hazırlan plastik bidon içerisindeki el yapımı bombanın menfez altına yerleştirildiği ve uzaktan kumanda ile patlatıldığı tespit edilmiştir. Konuyla ilgili uzman ekipler olay yerine sevk edilmiş olup, çalışmalar devam etmektedir."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler