YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da korsan gösteri
Diyarbakır'da korsan gösteri
28 Temmuz 2010 20:32
Maskeli götericiler, Diyarbakır'da olay çıkardı

Barış Anneleri İnisiyatifinin, askeri operasyonları, Hatay ve İnegöl'deki olayları protesto etmek için düzenlediği yürüyüş korsan gösteriye dönüştü. Belediye Konukevi önünde basın açıklaması öncesinde olaylar çıktı. Ellerinde, 'intikam' yazılı pankartlarla kadınların arasına karışan bir grup yüzü maskeli genç, molotof kokteyli ve havai fişeklerle polise saldırdı.
      

Açıklama öncesi BDP'li yöneticiler, olayların çıkmaması için polislerle kısa bir görüşme yaptı. Bu arada bir grup, aralarında Emniyet amirleri ve sivil polislerin de bulunduğu guruba saldırdı. Yumruklu saldırı bir anda molotof ve havai fişekli saldırıya dönüştü. Saldırı sırasında iki polis göstericiler tarafından darp edilirken, göstericilerden bir kısmı polis tarafından yakalandı. Bazı göstericiler kendilerini görüntülemeye çalışan gazetecilere de taşlarla saldırdı. Grupları polis gaz bombası ile dağıttı.
Belediye Konukevi önünde gerçekleşen polise saldırı sonrası BDP Batman Milletvekili Ayla Akad Ata, Emniyet görevlilerinin yanına gelerek, sağduyulu olunması için ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini söyledi. Bu arada bazı polis memurları, "Böyle sağduyu olmaz. Resmen canımıza kastedildi. Biz elimizden gelinceye kadar guruba müdahale etmemeye çalıştık. Ancak bize molotof ve havai fişeklerle saldırıldı" dedi.

AK PARTİ'YE SALDIRI
Grup daha sonra Belediye Konukevi önünden ayrılarak, Turgut Özal Bulvarı'na doğru yürüyüşe geçti. Grup sık sık, 'Bıji serok Apo', 'Dişe diş, kana kan seninleyiz Öcalan', 'İntikam' sloganları attı. Grup daha sonra BDP il binasına 150 metre mesafede bulunan AK Parti il binasını hedef seçti. AK Parti il teşkilatına saldıran göstericiler, partiyi taş yağmuruna tuttu, camlarını kırdı. Çevik kuvvet ekipleri grubu dağıttı. Göstericiler, daha sonra ara sokaklara kaçarak polislere taşlarla saldırdı. Polis helikopteri göstericilerin yerlerini belirlemek için sürekli uçuş yaptı. Göstericiler birçok yolu trafiğe kapattı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler