YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da kıraatheneye makinalı tüfekli ve bombalı saldırı
Diyarbakır'da kıraatheneye makinalı tüfekli ve bombalı saldırı
03 Eylül 2015 09:35
Diyarbakır’da yüzü maskeli 4 şahıs girdikleri bir kıraathaneye uzun namlulu silahla ateş ederek el yapımı patlayıcı atıp kaçtılar. Açılan ateş sonucunda kıraathanede bulunan 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre olay Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Mevlana Halit mahallesi Emek caddesi üzerinde bulunan bir kıraathanede meydana geldi.

Yüzü maskeli ve ellerinde uzun namlulu silah bulunan 4 şahıs yasa dışı tombala oynatan kıraathaneye girerek ‘Bu bir Tombaladır’ diyerek herkesin yere yatmasını istediler.

Vatandaşları yere yatıran şahıslar daha sonra tombala makinasını ve yüklü miktardaki paraya gasp edip el koydular.

Bu sırada bir kişinin kendilerine tepki göstermesi üzerine yüzü maskeli şahıslar burada bulunan vatandaşların üzerine rast gele ateş edip ardından kendileri ile getirdikleri 2 adet el yapımı patlayıcı kıraathaneye atıp bölgeden kaçarak uzaklaştılar.

Açılan ateş sonucunda 2 kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından en yakın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındılar.

Yaşanan olayın sonrası bölgeye gelen polis ekipleri geniş güvenlik önlemi alırken Bomba uzmanı polisler ve olay yeri inceleme ekipleri kıraathanede incelemede bulunarak parmak izi tespiti ve delil aradı.

Yapılan incelemelerin ardından polis ekipleri kaçan şahısların yakalanması için bölgede operasyon başlattı. Olayla ilgili soruşturma ise sürüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler