YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da iç acıtan detay!
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde üs olarak kullandıkları tarihi Kurşunlu Camii’ne ağır hasar veren PKK’lı teröristler, Kuran-ı Kerim’leri de siper yapmış.
Diyarbakır'da iç acıtan detay!
16 Ekim 2015 / 04:13 Güncelleme: 16 Ekim 2015 / 04:18

Güvenlik güçleri Diyarbakır’ın Sur ilçesini PKK’lılardan temizledi ancak, dört gün süren şiddet olaylarından geriye ağır hasar gören ev ve işyerlerinin yanı sıra, tarihi mekanlar da kaldı. Bunlardan biri de Fatihpaşa Mahallesi’nde bulunan kentteki ilk Osmanlı eseri olma özelliğine sahip Kurşunlu Camii. Teröristlerin karargah olarak kullandığı, silah ve mühimmat yığınağı yaptığı caminin, kapı, duvar ve camlarında oluşan hasar, tarihi dokuda derin izler bıraktı.

ÇİRKİN DAVRANIŞ

Eli kanlı teröristlerin yapımı 1520 yılında tamamlanan tarihi camideki Kuran-ı Kerim’leri de camların önünde üst üste dizerek kendilerine siper yaptıkları görüldü.

STAR

 // mustafa
dini siyasete alet eden gördük de teröre alet etmek. ilk defa görüyorum.
birileri açıklama yapar artık."adamlarımızın abdesti vardı. halkımızın içi rahat olsun " diye. derler mi derler...
16 Ekim 2015 15:34
1 KASIM BÖLGE HALKI İÇİN SINAV OLACAK
 // KAZIKLI VOYVODA
1 KASIMDA 7 HAZİRANDA OOLDUGU GİBİ Mİ OLACAK BAKALIM!!!BU MİLLET TERÖRE DESTEK OLANA GEREKENİ DE YAPAR YAPACAKTIRDA!!!...
16 Ekim 2015 Cuma 10:56
üzgünüm
 // komodor112
bu olaya çok üzüldüm üzüntümü tarif edemiyorum ama geçen kanalınızda bir yorum dinledim çözüm süreci başlamasaydı pkknın bu yüzü hiç ortata çıkmayacaktı yani hep kürtlere yaşama hakkı vermiyorlar siyasi hak vermiyorlar biz onları savunuyoruz yaygarasına sarılıp orada yaşayan samimi vatandaşlarımızı ve başkalarını kandırıyorlardı bu durumu anlayan anlamayan var...
16 Ekim 2015 Cuma 08:17
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler