YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da HDP ve PKK'ya vatandaş tepkisi
Diyarbakır'da HDP ve PKK'ya vatandaş tepkisi
29 Ocak 2016 16:11
Diyarbakır'da Cuma namazından çıkan vatandaşlar, terör örgütü PKK'ya ve HDP'ye tepkilerini dile getirdi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami'de cuma namazı çıkışında vatandaşlar terör örgütü PKK'ya ve HDP'ye tepki gösterdi.

KAZILAN ÇUKURLAR VE BARİKATLAR

Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının 30 Aralık 2015 günü kaldırıldığı Gazi Caddesi üzerinde bulunan tarihi Ulu Cami'de cuma namazı öncesinde okunan hutbede, terör örgütünün eylemleri eleştirilerek, teröristlerce kazılan çukurların, kurulan barikatların yanlış bir yol olduğu dile getirildi.

KÜRT HALKINI YOK ETME HAREKETİ

Cuma namazının ardından bir grup vatandaş, terör örgütü PKK'ya ve HDP'ye tepki göstererek, teröristlerce kazılan çukurların Kürt halkını yok etme hareketi olduğunu belirtti.

Diyarbakır'da HDP ve PKK'ya vatandaş tepkisi

PKK'NIN SALDIRILARI LANETLENDİ

Vatandaşlar, güvenlik güçlerinin vatandaşların canları için kendi canlarını verdiklerini aktararak, güvenlik güçlerine yönelik saldırıları lanetledi.

İlçede, PKK'lı teröristlerce kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması ve el yapımı patlayıcıların imha edilmesi amacıyla 11 Aralık'ta sokağa çıkma yasağı uygulanan Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş ile 27 Ocak'ta uygulamanın başladığı Abdaldede, Alipaşa, Lalebey, Süleyman Nazif ve Ziya Gökalp mahallelerinde güvenlik güçlerinin operasyonları sürüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler