YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır’da hain saldırı: 6 şehit
Diyarbakır’da askerleri taşıyan araca bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre, 1’i astsubay, 6 asker şehit oldu. Yaralıların da bulunduğu bölgeye çok sayıda ambulans istendi.
Diyarbakır’da hain saldırı: 6 şehit
18 Şubat 2016 / 11:05 Güncelleme: 18 Şubat 2016 / 11:35

Edinilen bilgilere göre olay, sokağa çıkma yasağının sürdüğü merkez Sur ilçesi kırsalında bulunan Diyarbakır-Lice yolu üzerindeki Ali Bardak köyünde meydana geldi. Teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı bomba, askerleri taşıyan aracın geçişi sırasında infilak ettirildi.

Bombanın büyük bir gürültüyle patlaması bölgede infiale neden oldu. Bölgeye Diyarbakır merkez ve ilçelerden çok sayıda ambulans istenirken, zırhlı araçlarla çok sayıda askeri birlikler de sevk edildi.

Bir taraftan geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede, ambulanslar hastanelerde ardı ardına cenaze ve yaralı taşıdı. Durumu ağır olan yaralılar, ambulans helikopterle Diyarbakır’a getirildi. Olayda, ilk belirlemelere göre, 1’i astsubay, 6 asker şehit oldu.

Bölgeye AFAD ekipleri de sevk edildi. Patlamanın şiddetiyle büyük bir enkazın oluştuğu bölgede halen yaralıların bulunduğu bilgisi var.

 

İHA

 // Ahmet
ALLAH BELANIZI VERSİN NE DİYELİM ALLAH İKİ CİHANIN SERVERI OLAN RESULULLAH S A V EFENDİMİZİN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE BU TERÖR ÖRGÜTÜ DENEN PKK VE YANDASLARININ VE DESTEKCİLERİ NİN BİN BİR TÜRLÜ BELALARINI VERSİN KENDİ KANLARINDA BOGULSUNLAR İNŞALLAH ALLAHİN GAZABI ONLARA OLSUN ALLAH BELANIZI VERSİN İNŞALLAH...
18 Şubat 2016 14:38
divan-ı harp
 // divan-ı harp
bu divanı harp nedir ne işe yarar ne yapar ne zaman lazım olur. memleketin haline bak.... içeride dışarıda..... hdp chp.....yeter kardeşim gereken ne ise o yapılsın ...
18 Şubat 2016 Perşembe 14:04
 // fatih
Artık sert açıklamalar duymak istemiyoruz. Sert yaptırımlar görmek istiyoruz. Neden artık bu hainler teker teker alınmıyor? Milletvekiliymiş başkanmış cartmış curtmuş ne olurlarsa olsunlar. Ortada vatana alenen ihanet var. Neyi bekliyorsunuz? Daha da fazla şehit verip her gün anaların ağlamasını mı? Neyi bekliyorsunuz bu kadar hain ben hainim derken kendi diliyle? Şunu bilin ki sizdeki fırsat onların elinde olsaydı milletin hali perişandı. SİZ HALA NEYİ BEKLİYORSUNUZ???...
18 Şubat 2016 Perşembe 13:44
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler