YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da göstericilerden polise kanlı pusu
Diyarbakır'da yol kesip kimlik kontrolü yapan göstericilere müdahale etmek için giden polis ekibine silahlı saldırı düzenlendi.
Diyarbakır'da göstericilerden polise kanlı pusu
20 Ekim 2014 / 22:58 Güncelleme: 20 Ekim 2014 / 22:59

Pusu kuran teröristin pompalı tüfekle açtığı ateş sonucu 1 polis memuru yaralandı.

Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'nde bu akşam saatlerinde bir grup IŞİD'in Kobani'ye saldırılarını protesto etmek için yol kesti.

Araçlara el koydular

Ellerinde pompalı tüfekler bulunduğu belirtilen grup, yoldan geçen bazı araçların kontak anahtarlarını alarak trafik akışını engelledi.

Daha sonra yoldan geçen araçlar üzerindeki kişilere kimlik kontrolü yapan göstericilere polis müdahale etti. Göstericiler polise el yapımı patlayıcı, havai fişeklerle saldırdı.

1 polis çenesinden yaralandı

Olay yerine gelen takviye polis ekibine de ise pompalı tüfekle ateş açılırken 1 polis memuru yaralandı. Çenesinden yaralandığı belirtilen polis memuru hastaneye götürülerek tedavi altına alındı.

Polisin de karşılık vermesiyle ara sokaklara kaçan saldırganların yakalanması için geniş çüaplı soruşturma başlatıldı. Bölgeye çok sayıda takviye polis ekibi gönderilirken, güvenlik önlemleri arttırıldı.

çözüm sürecini sabote etmek isteyenler var
 // halil
özellikle kandil bu süreci istemiyor ve öcalanı devre dışı bırakmaya çalışıyor. polis ve askerimiz sabırlı olmalı, sürece zarar vermeye çalışanlara sabırla yaklaşmalı....
21 Ekim 2014 Salı 10:08
aman süreç bozulmasın
 // polis
süreç bozulmasın diye polislere sakın silah kullanmayın diyorlar.biz habire ölüyoruz.şimdi soruyorum bu süreç asker ve polis kanından mı besleniyor ?...
21 Ekim 2014 09:47
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler