YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da gece yarısı operasyon
Diyarbakır'da gece yarısı operasyon
25 Kasım 2013 11:29
Diyarbakır'ın Lice İlçesi Yalaza Köyü'nde, gece yarısı jandarma ve polis ekiplerinin ortak yürüttüğü, hava destekli uyuşturucu operasyonu başlatıldı.

Diyarbakır Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü ile müşterek olarak uyuşturucu ile mücadele kapsamında, Lice İlçesi Yalaza Köyü ce çevredeki arazisinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahısların yakalanması, esrar maddelerinin ele geçirilmesine yönelik olarak bugün saat 02.00'da operasyon düzenlendiğini açıkladı.

Açıklamada, "Operasyon öncesi İl Jandarma Komutanlığı'nca, kırsal alanındaki suç unsurlarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Yalaza Köyü arazisinde üretilen uyuşturucu maddenin ormanlık alanlara saklandığı bilgisi elde edilmiştir. Operasyonda, Diyarbakır Jandarma Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde toplam 26 tim ile güvenlik çemberi oluşturulmuş, Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Adli Kolluk Ekipleri tarafından uyuşturucu madde arama faaliyetleri başlamıştır" denildi.

Jandarma Komando ve Polis Özel Harekat ortak operasyon yaptı

Açıklamada, operasyona komando ve polis özel harekat timlerinin katıldığını belirterek, "Operasyona, Diyarbakır Jandarma Özel Harekat Taburu, Polis Özel Harekat, Silvan Jandarma Komando Alayı, Lice Komando Alay Komutanlığı'ndan toplam 26 tim kuvvet katılmaktadır. Ayrıca Jandarma Bölge Komutanlığı'nca 1 adet Sikorsky helikopter, 1 adet taarruz helikopter kolu, 6 adet Kirpi ve 30 adet Kobra tipi zırhlı araçlar ile destek sağlanmakta olup İHA ile havadan keşif icra edilmektedir. Operasyon ile ilgili adli işlemler Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma dosyası çerçevesinde verilen yetkiler kapsamında yürütülmektedir" denildi.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler