YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da belediye Sur kararını Danıştay'a taşıdı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, teröristlerin enkaza çevirdiği Sur'un yeniden inşası için, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından alınan 'acele kamulaştırma' kararını, yürütmenin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay'a taşıdı.
Diyarbakır'da belediye Sur kararını Danıştay'a taşıdı
12 Nisan 2016 / 23:48 Güncelleme: 13 Nisan 2016 / 01:26

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Sur ilçe merkezini hakkında aldığı 'acele kamulaştırma' ile 174 belediye taşınmazının kamulaştırma kararını yargıya taşıyarak, yürütmenin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay'a başvurdu.

KARARIN İPTALİNİ İSTEDİ

Dava dilekçesinde, "Bölgede yaşayan insanları, kentin tarihini, eserlerini ve şehircilik ilke ve esaslarını doğrudan etkileyen bu kararın müvekkil idarenin görüşleri alınmadan ve saklanarak alınması iptalini isteme zaruretini doğurmuştur." denildi.

TERÖRİSTLER SUR'U ENKAZA ÇEVİRDİ

Terör örgütü PKK'ya karşı birçok operasyonun düzenlendiği Sur'da, teröristlerin bombalı tuzakları nedeniyle vatandaşlar bölgeden göç etmek zorunda kalırken, geride bırakılan evler terör örgütü tarafından tahrip edilmişti.

211966.jpg

 

olmadı ermenistana git
 // muammer bekaroğlu
bunlar şimdi yargıya gitti olmadı o zamanda ermenistana veya abd ye giderek destekbekleyecekler.vatan hai,nleri,bunlar daha görevden alınmadımı anlamadım....
13 Nisan 2016 Çarşamba 12:27
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler