YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da askeri araca saldırı: 2 şehit, 4 yaralı
Lice'de askeri aracın geçişi sırasında patlayıcı yüklü araç infilak ettirildi, 2 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı
Diyarbakır'da askeri araca saldırı: 2 şehit, 4 yaralı
26 Temmuz 2015 / 07:40 Güncelleme: 26 Temmuz 2015 / 10:53

Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın Diyarbakır-Bingöl karayolunu keserek bazı araçların kontak anahtarını aldığı ihbarı üzerine jandarma ekipleri olay yerine hareket etti.

Teröristlerin patlayıcı yerleştirdiği ve yol kenarında kontak anahtarı alınmış şekilde duran otomobil, askeri aracın geçişi sırasında patlatıldı.

Olayda, ilk belirlemelere göre güvenlik görevlilerini taşıyan araçtaki 2 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı. 

Yaralılar, Diyarbakır'daki hastanelere kaldırıldı. Patlamanın yaşandığı bölgede jandarma ekipleriyle teröristler arasındaki çatışmanın sürdüğü ve çok sayıda takviye ekibin olay yerine sevk edildiği bildirildi.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, vatandaşların seyahat özgürlüğünü, can ve mal güvenliğini sağlamak, kamu düzenini korumak amacıyla, saat 22.30 sıralarında Lice ilçesine bağlı Kayacık Mahallesi yol ayrımında teröristlerce yakılan ateşe müdahalede bulunmak için olay yerine giden jandarma ekibine saldırı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Olay yerine giden jandarma personelini taşıyan zırhlı aracın geçişi esnasında teröristlerce bomba yüklü araç patlatılarak saldırıda bulunulmuştur. Menfur saldırı sonucunda 2 personelimiz şehit olmuş, 4 personelimiz yaralanmıştır."

Açıklamada, hain saldırının faillerinin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı vurgulandı.

Saldırıda yaralanan 4 güvenlik görevlisinin tedavisi Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde sürüyor.

 

AA

 // mustafa
zirhli arac içinde mi şehit olmuşlar?...
26 Temmuz 2015 10:11
 // Mustafa
Bunlarla çözüm falan olmaz . yakaladiginin kafasına sıkacaksın...
26 Temmuz 2015 09:16
yapmayın
 // selami özde
şunu anlamakta güçlük çekiyorum,bu bölgelerde sıkıntı var,belli,nerede insansız hava araçları uydu birileri beceriksizliklerini mi sergiliyor,bu açıklar söylenenleri açıklamaları bertaraf etmekte,burada verilen şehit ve yaralıların sebebi idarecilerdedir.Kesin olarak böyledir.Bu olayda her hangi bir köyün muhtarına söyleseniz size yapılabilecek pratik şeyleri sıralayacaktır.Bu kadar mı öngörüsüz bir idareci vardır.o askerin başındaki komutan neden düşünmez...
26 Temmuz 2015 Pazar 08:58
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler