YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da akıl almaz olay!
Diyarbakır'da leoparın saldırısına uğrayan çoban yaralandı.
Diyarbakır'da akıl almaz olay!
03 Kasım 2013 / 20:21 Güncelleme: 03 Kasım 2013 / 20:23

Diyarbakır - Çınar'a 10 kilometre uzaklıktaki Solmaz köyünde kuzeni Mahmut Kaplan ile köyün kırsalında hayvanlarını otlatan Kasım Kaplan (29), arkadan üzerine atlayan bir leoparın saldırısına uğradı. Boğuşma sırasında Mahmut Kaplan, av tüfeğiyle ateş ederek leoparı öldürdü.

Yaralanan Kasım Kaplan, köye gelen sağlık ekipleri tarafından Çınar Devlet Hastanesine götürüldü. Kolundan ve sırtındaki 5 yerinden aldığı pençe darbesiyle yaralanan Kaplan, tedavinin ardından taburcu edildi.

'1,5 metre yükseklikten yuvarlandık'

Çoban Kaplan, sabah hayvanlarını otlatmak üzere kırsal alana gittiklerini belirterek, şunları anlattı: "Kayalık bir yerde dururken aniden arka taraftan birşey üzerime atladı. Ne olduğunu anlamadığım bir hayvanla 1,5 metre yükseklikten aşağıya düştük ve yaklaşık 10 metre yuvarlandık. Düştüğümüz yerde tekrar üzerime atladı. Pençe darbeleriyle yaralanmıştım. Kısa mesafede uzaklaşmayı başardığım anda Mahmut Kaplan av tüfeğiyle ateş ederek hayvanı öldürdü. Daha sonra beni hastaneye götürdüler. Dikiş atıktan sonra kuduz ihtimaline karşı iğne yaptılar."

"İlk kez görülüyor"

Köyde leoparı inceleyen Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Fen Fakültesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Murat Biricik, duyum üzerine Solmaz köyüne geldiğini ifade ederek, "Bu bir leopar, nadir bir durum yaşıyoruz. 2010 yılında Siirt'te bir tane vurulmuştu. Doğrulanmış tek kayıt oydu. Leoparın hangi cinsi olduğu yapılacak incelemeden sonra belirlenecek" dedi.


14:56
 // DÜNYANIN EN EKOLOJİK ADAMI
Yazmayayım, yazmayayım diyorum ama, kendimi tutamadım. Be hey çoban! Leopar, davarlar dururken neden sana saldırsın? Çocuk mu kandırıyorsun! Keşke o leopar seni ham etseydi de öldüremeyeydin. Bu hayvanın neslini kurutmakla, ne kadar büyük bir günaha girdiğinin farkındamısın? Sen, yüz milyarlarca leoparı katlettin.
Not: sapına kadar Kürd'üm....
04 Kasım 2013 14:56
Iste daha yeni gelismiye baslayan Türkiye nin icler acisi durumu !
 // Oruc
Bence baslik: Akil almaz olay degil , Akilsizlarin olayi olarak atlandirilmalidir.
Atatürk de Osmanliyi yiktiginda onuda böyle birsey zannetmislerdi oysa Osmanli Islam tarihinin son Devletiydi . Türkler acliktan yur disina gitmeye basladi cünkü artik laik bir devletimiz vardi :) COK SÜKÜR . Bu iki cobanda cobanliga kurban olsunlar Peygamber isidir. Akli sira büyük is basardirlar Atatürk gibi :) , Islam dan uzak insan sevgisindende uzakdir hele hayvan sevgisi nedir hic sorma !...
03 Kasım 2013 Pazar 23:29
Koyun can derdinde kasap et derdinde !
 // Oruc
Leopar lar o kadar koyun varken cobanlara saldirdi hahahahaah güleyimde bosa gitmesin , yalancinin mumu yatsiya kadar yanar cahil iki coban kovalayip sikistirmislardir hayvani o saldirmistir , tabi öteki türlü suclu duruma düserler nede olsa korunan bir hayvan . Eliniz kirilsin ne istediniz o güzelim hayvandan . Cahil cobanlar diye iste buna derim zerre kadar hayvan sevgisi yok , bence cobanlikta hayvan severlik ister bu adamlarda bu gibi karakter ne gezer . ...
03 Kasım 2013 Pazar 23:15
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler