YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da 43 milyon 920 bin kök Hint keneviri ele geçirildi
Diyarbakır'da 43 milyon 920 bin kök Hint keneviri ele geçirildi
30 Haziran 2016 14:30
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca düzenlenen müşterek operasyonda, 522 tarlada 43 milyon 920 bin kök Hint keneviri ele geçirildi.

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde 24 taburun katılımıyla Lice ve civar bölgelerde icra edilen "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" sürüyor. 

Dağlık ve ormanlık alanda, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek, bölgede örgüt mensuplarınca kullanılan sığınak, barınak, depo alanlarını tahrip etmek ve örgütün finans kaynağı olan uyuşturucu ekim alanlarını imha etmek amacıyla başlatılan operasyon başarıyla yürütülüyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, operasyonda bir hafta içerisinde 522 tarlada 43 milyon 920 bin kök Hint keneviri ile 8 ton 800 kilogram toz ve kubar esrar ele geçirilerek, imha edildi.

Operasyon kapsamında 60 milyon kök Hint kenevirinin ele geçirilmesi bekleniyor.

Öte yandan, operasyonda yakalanan 6 terörist ile haklarında arama kararı bulunan 23 kişinin tutuklandığı, 9 terörist hakkında işlemlerin sürdüğü kaydedildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler