YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır Valiliği'nden roket mermisi açıklaması
Diyarbakır Valiliği'nden roket mermisi açıklaması
03 Ocak 2016 21:59
Diyarbakır Valiliği, Sur ilçesinde, roketatar mermisi isabet ettiği tahmin edilen evde bir kişinin öldüğü bir kişinin de yaralandığı olaya ilişkin bir açıklama yaptı.

Diyarbakır Valiliği, Sur ilçesinde, roketatar mermisi isabet ettiği tahmin edilen evde bir kişinin öldüğü bir kişinin de yaralandığı olaya ilişkin, "Yapılan incelemelerde ikametin 1. katında bulunan duvarlarda iki ayrı delik olduğu tespit edilmiş, konunun daha detaylı araştırılabilmesi için olay yerinden numuneler alınmıştır" ifadelerini kullandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı ve operasyonların olmadığı İskenderpaşa Mahallesi Küçük Aktar Sokak'taki bir ikamette saat 14.00'te patlama meydana geldiği anımsatıldı.

Olaydan hemen sonra ikamete giden güvenlik güçlerinin, bölücü terör örgütü mensuplarının el yapımı patlayıcı ve uzun namlulu silahlı saldırısına uğradığı ifade edilen açıklamada, ekiplerin olay yerine ulaşmasının bir süre engellendiği kaydedildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Yapılan ilk araştırmalara göre 42 yaşında bir vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 51 yaşında bir vatandaşımızın da yaralandığı ve 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye götürüldükleri öğrenilmiştir.

Yapılan incelemelerde ikametin 1. katında bulunan duvarlarda iki ayrı delik olduğu tespit edilmiş, konunun daha detaylı araştırılabilmesi için olay yerinden numuneler alınmıştır. Ayrıca olay yerinde ve çevresinde meydana gelen olaya ilişkin olarak patlamaya sebep olan herhangi bir materyal elde edilememiştir. Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığınca gerekli adli tahkikata başlanılmıştır."

İl genelinde bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonların devam ettiği belirtilen açıklamada, terör ve terör örgütlerine yönelik verilen mücadeleye kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, roketatar mermisi isabet ettiği tahmin edilen evde bir kişi ölmüş, bir kişi de yaralanmıştı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler