YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama
11 Kasım 2014 16:06
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, bir gazete yayımlanan "kamu düzenini sağlamak için KCK’dan yardım istenildiğine" ilişkin iddianın asılsız olduğunu bildirdi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bugün bir gazetede yer alan "Kamu düzenini sağlamak için KCK’dan kim yardım istedi?” başlıklı haberde Emniyet Müdürü Halis Böğürcü’nün DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle'yi arayarak, 1 Kasım'da olay çıkarılmaması ricasında bulunduğuna dair yer alan iddianın yalan olduğu belirtildi.

Kadim kültürlerin beşiği Diyarbakır'da huzur ve güvenliğin devamı için kamu ve özel sektörün yanı sıra sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kanaat önderleri gibi tüm kesimlerin beraberinde DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle ile de zaman zaman görüşüldüğüne yer verilen açıklamada, şöyle denildi:

"Ancak yapılan bu görüşmelerde, haberde iddia edildiği gibi bir husus kesinlikle geçmemiştir. Belirli odaklar tarafından sistematik bir şekilde yapılan gerçek dışı ve yalan haberlerle, İl Emniyet Müdürümüz Halis Böğürcü nezdinde Emniyet Müdürlüğümüzü kamuoyunda olumsuz ve başarısız gösterme çabalarının olduğu bilinmektedir. Tamamen yalan ve gerçek dışı olan bu haberin de aynı odaklar tarafından olumsuz algı oluşturmak amacıyla sunulan bir haber olduğu değerlendirilmektedir."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler