YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır Adliyesi'nden 3 kişi firar etti
Diyarbakır Adliyesi'nden 3 kişi firar etti
11 Haziran 2015 19:36
Diyarbakır Adliyesi'nde bugün duruşmaları olan 3 tutuklu nezarethane parmaklıklarını sökerek firar etti.

Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'nden duruşmaları olduğu için Adliye binasına getirilen tutuklular, sabahın erken saatlerinde zemin katta bulunan nezarethane kısmına konuldu. İddiaya göre nezarethanede duruşma sırası bekleyen ve adli suçtan yargılandıkları öğrenilen ve isimleri belirlenemeyen 3 tutuklu, parmaklıkları sökerek Adliye binasından firar etti.

Koşarak binadan çıkan tutukluların farklı yönlere kaçtıkları öğrenilirken, olayın duyulması üzerine polis bölgede operasyon başlattı. Kaçan tutukluların yakalanması için adliye binasının kapılarının bir süre kapatıldığı öğrenildi. Firar olayının ardından 2 Başsavcı Vekili ve polis müdürleri olay yerine gelerek inceleme yaptı.

Olay yeri inceleme ekipleri de adliye binasına gelerek parmak izi çalışması başlattı. Tutukluların kaçış istikametlerini kapatan polis, firar eden 3 kişinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Başsavcı'dan açıklama

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, bugün sabah saatlerinde adliye binasından firar eden 3 tutukludan 1'inin yakalandığını açıkladı. Başsavcı Ramazan Solmaz, bu sabah saatlerinde adliye binasından 3 tutuklunun kaçmasına ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı. Saat 10.40 sıralarında B.O., Ş.T. ve A.O. isimli 3 kişinin duruşma için getirildikleri adliye nezarethanesinin camını ve demir parmaklıklarını kırarak firar ettiğini belirten Solmaz, "Olayla ilgili olarak firar eden şahıslar hakkında 'kamu malına zarar verme' ve 'hükümlü ve tutuklunun kaçması' suçundan soruşturma başlatılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında firar eden şahısların yakalanmasına yönelik başlatılan çalışma kapsamında Emniyet Müdürlüğü görevlilerince B.O. isimli firari yakalanmış, diğer firarilerin yakalanması için titizlikle ve çok yönlü olarak çalışmalar devam etmektedir" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler