YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diş hekiminden rekor
Şemdinli'nin tek diş hekimi Mehmet Şerif Akdeniz, 4 ayda 4000 bin hastayı tedavi ederek, rekor kırdı.
Diş hekiminden rekor
08 Ocak 2011 / 19:02 Güncelleme: 08 Ocak 2011 / 19:05

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki devlet hastanesinde görevli diş hekimi Mehmet Şerif Akdeniz, 4 ayda 4000 hastayı tedavi etti.

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olduktan sonra 4 ay önce kendi memleketinde göreve başlayan diş hekimi Akdeniz, ilçede diş doktoru bulunmaması nedeniyle yıllarca tedavi için Hakkari'ye ve Van'a giden hastaların umudu oldu.

Şemdinli Devlet Hastanesine atanır atanmaz hastalarla yakından ilgilenen ve geliştirdiği diyalog ile hastaların gönlünde taht kuran Akdeniz, 4 aylık süre zarfında 4000 hastanın tedavisini gerçekleştirdi.

Hastanede teknik açıdan herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını, ancak ilçedeki tek diş hekimi olması ve yaşanan yoğunluktan dolayı hastaların sıra beklemek zorunda kaldığını belirten Akdeniz, meslektaşlarını Şemdinli'de görev yapmaya çağırdı.

Akdeniz, Şemdinlili olduğu için hastalarla daha iyi iletişim kurduğunu ve Türkçe bilmeyen hastalarla Kürtçe diyalog kurduğunu bildirerek, ''Hastalar, beni kendilerinden biri olarak gördüğü için çekinmeden ve sıkılmadan dertlerini dile getirebiliyor'' dedi.

Diş ünitesinde tedavi olan hastalardan Aysun Ökten, önceki yıllarda hastaneye geçici görevle gelen diş hekiminin belirli günlerde diş çektiğini, fakat tedaviye dönük herhangi bir çalışma yapmadığını söyleyerek, diş hekimi Akdeniz'in göreve başlamasıyla ilçe halkının yaşadığı sıkıntının büyük ölçüde giderildiğini ifade etti.

Akdeniz'e özverili çalışmasından dolayı teşekkür eden Ökten, ilçe halkının Akdeniz gibi doktorlara ihtiyacı olduğunu söyledi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler