YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Diri diri gömmüşler
Liseli Selma'nın katil zanlıları 6 yıl sonra yakalandı
Diri diri gömmüşler
13 Şubat 2010 / 16:49 Güncelleme: 13 Şubat 2010 / 16:49

Osmaniye'nin Düziçi ilçesi'nde 6 yıldır kayıp olan 16 yaşındaki Selma Saçmalı isimli lise öğrencisi, 24 yaşındaki erkek arkadaşı Cemil A. ve suç ortağı arkadaşları tarafından bıçaklanarak diri diri toprağa gömüldüğü ortaya çıktı.  
 

31.05.2004 tarihinde ilçeye bağlı Çerçioğlu köyündeki evinden okula gitmek için çıkan Selma Saçmalı, öğle arası erkek arkadaşı Cemil A. ile buluştu. Yanlarına Cemil A.'nın arkadaşı 23 yaşındaki Kadir C.'yi de alarak araçla ilçeye bağlı Söğütlügöl  mahallesi İt Ağılı mevkiindeki dağlık alana giden Selma Saçmalı ve Cemi A. burada tartıştı.

Kendisini aldattığını düşündüğü kız arkadaşıyla kavga eden Cemil A. ve arkadaşı  Kadir C. Selma'yı bıçaklayıp henüz ölmemişken bir mezara gömdüler.  
 

Teknik takibini sürdüren güvenlik güçleri, 6 ay önce vicdan azabı duyan görgü tanığının ihbarı sonucu ipuçlarına ulaştı ve 8 kişiyi gözaltına aldı. Zanlı Cemil A.'nın ifadesinde suçutunu itiraf ettiği, kızı gömerken halen can vermediğini söylediği bildirildi.  

Şahıslardan Ali A. ve Kadir C, asker olarak görev yaptıkları askeri birliklerinden getirildikleri, daha önceden de çeşitli suçlardan sabıkaları olduğu kaydedildi.   İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler