YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dilipak: ‘Tel Aviv’in tepesine bomba mı yağdırmamız gerekiyor’
Dilipak: ‘Tel Aviv’in tepesine bomba mı yağdırmamız gerekiyor’
11 Temmuz 2014 18:28
Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der), İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını Fatih'te düzenlediği yürüyüşle protesto etti.

Gösteriler sırasında İsrail bayrağı ateşe verilirken, gazeteci Abdurrahman Dilipak da yürüyüşe katılarak destek verdi.

Özgür-Der üyesi bin kişi, Gazze’deki saldırıları protesto için Fatih Camisi avlusunda cuma namazı sonrası toplandı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu eylemciler, ellerindeki pankartla yürümeye başladı. ‘Gazze, Siyonist katillere mezar olacak’,‘Yaşasın Filistin İslami Direnişimiz’ yazılı afişler açan grup, ‘Müslüman zulme boyun eğmez’, ‘Katil İsrail Orta Doğu’dan defol’ şeklinde sloganlar attı.

Yürüyüşlerini sürdüren göstericiler, daha sonra Saraçhane Parkı’nda toplandı. Burada göstericiler üzerlerinde ‘Siyonizm yenilecek, İslami direniş kazanacak’ yazılı dövizler taşıdı. Saraçhane Parkı’nda toplanan göstericiler daha Gazze’de şehit düşen Filistinliler için gıyabi cenane namazı kıldı.

Toplanan grup daha sonra Gazze’de yaşanılan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla ülkede yaşan son durumu aktardı ve İsrail’i lanetledi. Eyleme katılarak destek veren Gazeteci Abdurrahman Dilipak’ta katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Dilipak, “Birkaç tane İsrailli’nin kaçırılıp öldürülmesini bahane ederek 15 yaşındaki bir çocuğu kaçırıp, midesini benzinle doldurup yakarak öldürenler bana hukuktan bahsedemezler. Ve bunu görmezden gelen ABD, Batı ve sözde İslam devletleri haksızlıklar karşısında susarak dilsiz şeytan rolünü oynuyorlar” dedi.

“İsrail topyekun bir saldırı başlattı” diyen Dilipak, “Hedefi belli, Gazze’yi işgal etmek istiyor, çünkü Gazze açıklarında zengin doğalgaz kaynakları var. Gazze’yi işgal etmek istiyor çünkü direnişçi Müslüman topluluğu istemiyorlar” diye konuştu.

Dilipak, "İsrail üç vatandaşı kaçırıldı diye Gazze’ye, Kudüs’e, Batı Şeria’ya saldırma hakkını kendinde görüyor ve dünya buna seyirci kalıyorsa, bunu meşru bir müdafaa hakkı sayıyorsa 9 kardeşimizi katleden bu ihanet çetesine karşı o zaman bizde Tel Aviv’in tepesine bomba mı yağdırmamız gerekiyor” dedi.

Dilipak, "Mısır, Suriye ve Irak hepsi aynı oyunun parçasıdır. Türkiye’de oynanan oyunlar Türkiye’deki derin yapılanma, paralel yapılanmaların arkasında hep aynı güç var. Bugün bu katliam karşısında susanlar kendi kimliklerini de beyan etmiş olacaklar” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından toplu dualar edildi ve ardından göstericiler olaysız şekilde dağıldı.

 

İHA

18:54
 // Karamsar
Ortadoguyu kan gölüne çeviren dünyaya hükmeden bu gücü türk halkına açık açık anlatmanız gerek. Türk halkı perdenin arkasındaki devletler üstü büyük düşmanı tanıması lazım. Yüz yıldır nasıl yonetildik nasıl sömürüldük bilmesi gerekir içimizdeki taşeronları maşaları görmesi lazım. Burada dilipak gibi gazetecilere büyük görev düşüyor....
11 Temmuz 2014 18:54
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler