YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dilenci kendisine para vermeyen engelli çifti dövdü
Dilenci kendisine para vermeyen engelli çifti dövdü
04 Temmuz 2015 19:10
Çanakkale’de kordon boyunda gezmeye çıkan görme engelli çift, kendilerinden para isteyen bir dilenci tarafından darp edildi.

Dün akşam saatlerinde kent merkezi kordon boyunda meydana geldi. Yüzde 90 görme engelli G.G yanına kendisi gibi görme engelli olan eşini de alarak kordonda gezmeye çıktı. Saat 21.30 sularında kimliği belirsiz bir dilenci görme engelli çifte yaklaşarak para istedi. Para vermeyen çifti rahat bırakmayan dilenci bir süre sonra çiftin yanına gelerek önce hakaret sonra da darp ederek olay yerinden kaçtı.

Eşime tokat attı baan vurmaya kalktı

Yaşadıkları olayın şokunu anlatan görme engelli çift, İl Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu. Emniyette ifade veren G.G. yaşadıkları olayı şöyle anlattı: “Saat 21.30 sıralarında eşim ile birlikte Kordonda bulunan basketbol sahası önünden geçerken yanımıza 60- 65 yaşlarında erkek bir şahıs gelerek bizden 2 lira para istedi. Paramızın olmadığını söyleyerek şahıstan uzaklaştık. Kordonda banklara oturup dinlendiğimiz esnada para isteyen şahıs tekrar yanımıza gelerek bize hitaben sinkaflı kelimeler kullandı. Eşime tekme attı bana da vurmaya çalıştı. Kendimi korumak amacıyla şahsı ittirdim ve elimdeki bastonu savurdum. Şahıs bunun üzerine Truva atı civarına doğru kaçarak uzaklaştı.”

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, görme engelli karı koca ise dilencinin bulanarak cezalandırılmasını istedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler