YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devlet Bahçeli'nin adı o bulvardan siliniyor
Kenan Evren Bulvarı'nın adının Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesi CHP'nin itirazı sonucu iptal edildi.
Devlet Bahçeli'nin adı o bulvardan siliniyor
21 Eylül 2016 / 19:45 Güncelleme: 22 Eylül 2016 / 09:14

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Kenan Evren Bulvarı’nın adını Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesine yaptıkları itiraz sonucu, Adana Valiliği’nin iptal kararı aldığını açıkladı.

"BULVARA ÖZGÜRLÜK, BARIŞ, DEMOKRASİ YA DA CUMHURİYET ADI VERİLSİN"

Karara oylamada 3’te 2 çoğunluk sağlanamadığı için itiraz ettiklerini belirten Barut, parti olarak bulvara ’Özgürlük’, ’Barış’, ’Demokrasi’ veya ’Cumhuriyet’ adının verilmesini istediklerini söyledi.

"İPTALİNİ İSTEDİK"

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, yaptıkları başvurunun ardından Valiliğin, bulvarın adının değiştirilmesiyle ilgili Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde alınan kararın iptali yönünde karar verdiğini söyledi.

Barut şöyle konuştu: "Biz bulvarın adının, özgürlük, barış, demokrasi veya Cumhuriyet olarak değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorduk. 

Bu karar görüşüldüğü meclis toplantısında belediye meclis üyelerine açıklayıcı bilgi sunulmadan gelmiş, kamuoyunda yeterince tartışılmadan getirilmiş bir karardı. 

Bizde Valiliğe, alınan bu kararda 3’te 2 çoğunluğun sağlanamadığını darbeci bir generalin adının karşıtının özgürlük, barış, demokrasi veya Cumhuriyet olabileceğini belirttik. 

Böyle olmadığı için itiraz ettik. Valilik, incelemesi sonucu bizi haklı buldu. Bu kararı Büyükşehir Meclisi’ne gönderdiğini, kararın geçerli olmadığını bildirdiler. 

Bizim herhangi bir şekilde bir partimizin genel başkanı ile ya da Büyükşehir Belediye Başkanı veya il başkanı ile bir sorunumuz yok. Biz sadece bu bulvarın adının değişiklik hakkının, yasal olarak Büyükşehir’de olsa da etik olarak bizde olduğunu düşünüyoruz. 

Biz bu 4 ismi öneriyoruz. Eğer başka bir isim konulacaksa bölgede yaşayanlara anket veya referandum ile sorulabileceğini belirtiyoruz."

Valilik kararı bugün belediyeye bildirildi.

227803-001.jpg

son zamanlarda dön(dürül)en dolaplar...
 // Ömer
bu işi sıradan bir iş sayanlar büyük bir yanılgı içerisinde olduklarını yakında anlayacaklar. kışkırtma ve çatışmaya zemin hazırlamak için sinsice ve stratejik girişim dikkat! özellikle sn.Bahçeli'in üstakılca kurgulanan şeytani Planın içyüzünün hemen farkına varacağını umuyorum. MHP’nin olağanüstü kurultay konusundaki Fetocu yargı çetesi ve MHP içindekileri unutmayalım. bu ahlaksızlar boş durmaz. kaos ve kargaşa......
21 Eylül 2016 Çarşamba 21:12
İTİRAZ DOĞRU
 // ARSLAN
CHP nin saat 12:00 a denk gelen itirazları doğru çıkınca bu chp nin marifeti olarak görülmemelidir bozuk saatte 12:00 da doğruyu gösterir...!

Cumhuriyet meydanı olmasını istemem her yerde bunu sıkça duyuyoruz farklı bişey olması lazım...!

...
21 Eylül 2016 Çarşamba 21:12
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler