YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dev operasyonda tutuklu sayısı 6'ya çıktı
Dev operasyonda tutuklu sayısı 6'ya çıktı
02 Temmuz 2015 22:56
Keşan’da yaşanan linç girişiminin ardından halkın huzurunu bozdukları tespit edilen şahıslara 700 kişilik ekiple operasyon düzenlendi. 2 kişinin tutuklandığı, 43 kişinin serbest kaldığı Huzur Operasyonu’nda tutuklu sayısı 6’ya çıktı.

Keşan’da yaşanan linç girişiminin ardından halkın huzurunu bozdukları tespit edilen şahısların yaşadığı 50 noktaya yaklaşık 700 polis tarafından eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, 50 kişiden 45’i polis tarafından yakalanmıştı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan şüpheliler, daha sonra ise adliyeye sevk edildi. Gecenin geç saatlerine kadar süren mahkemede, yakalanan 45 kişiden 43’ü mahkemede alınan ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 18 yaşından küçük olduğu öğrenilen B.A. ve O.T.’nin tutuklandığı bildirilmişti.

Savcılık karara itiraz etti

Tutuklamaların ardından alınan karara Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan itirazın üzerine serbest bırakılanlardan 4 şüpheli polis tarafından yeniden gözaltına alındı. Zanlılar, tekrar mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen H.Y., M.Y., Ö.Ç. ve U.Ü. de “Genel güvenliği tehlikeye sokmak” ve “Mala zarar vermek” suçundan tutuklanarak, Edirne Kapalı cezaevi’ne gönderildi. Soruşturma sürüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler