YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Derik'te eş zamanlı operasyon: 5 gözaltı
Derik'te eş zamanlı operasyon: 5 gözaltı
26 Temmuz 2015 16:19
Mardin'in Derik İlçesi'nde sabaha doğru güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda, 10 adrese eş zamanlı baskınlar düzenlendi.Operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

SURUÇ'taki patlama ve PKK'nın Kuzey Irak kamplarına düzenlenen hava saldırısı nedeniyle Şırnak ile Mardin'in Derik İlçesi'nde esnaf bugün kepenk açmadı.

Güvenlik güçlerinin, Derik İlçesi'nde düzenlediği operasyonda aralarında DBP İlçe Başkanı Abdulvahap Çeri'nin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Şırnak'ta bugün sabah saatlerinden itibaren esnaf kepenk açmadı. Eczane ve fırın dışında hiçbir işyeri açılmadı. Esnafın kepenk kapatması nedeniyle cadde ve sokaklar da boşaldı.

DBP ilçe başkanı da gözaltına alındı

Mardin'in Derik İlçesi'nde sabaha doğru güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda, 10 adrese eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Özel harekat ve terörle mücadele polisinin de katıldığı ev baskınlarında Zeytinpınar, Tepebağ, Bahçelievler, Cevizpınar ve Kale Mahalleleri'nde yapılan ev baskınlarındaki evlerde aramalar yapıldı. Yapılan aramalarda DBP İlçe Başkanı Abdulvahap Çeri'nin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan biri olan Rıdvan Dip'in eşi Şükriye Dip, evlerinde yapılan arama sırasında çok korktuğunu belirterek, mağdur olduklarını söyledi.

HDP Mardin Milletvekili Enise Güneyli, gözaltına alınanların ailelerini ziyaret ettikten sonra Derik İlçe Emniyet Amirliği'ne giderek, gözaltılarla ilgili yetkililerle görüştü. Gözaltına alınan 5 kişinin emniyetteki sorgusu sürüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler