YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Depremi 12 saat önceden tahmin etti
Depremi 12 saat önceden tahmin etti
25 Mayıs 2014 11:33
Emekli öğretmen Kadir Sütçü, “Süt Beyaz Bulutlar” adını verdiği sistemle Gökçeada yakınlarında dün meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremi 12 saat öncesinde tahmin ettiğini iddia etti.

Sütçü, milletvekillerine mail gönderip, Ege Denizi açıklarında deprem olacağını haber verdiğini söyledi.Gökçeada yakınlarında 6.5 büyüklüğünde meydana gelen depremi 12 saat öncesinden tahmin ettiğini iddia eden emekli öğretmen Kadir Sütçü, “Biz hava durumunu ve bulutları takip ederek, bulutların girdap oluşturmasıyla tahminler yapıyoruz. 20 Mayıs’tan itibaren hava durumunu izlemeye başladım. Ondan önce 9 Mayıs’ta Türkiye genelinde saat 12 ile 18 arasında genel bir yağış sistemi vardı.

Bu tarihten itibaren bulutların hareketlerinden kanaat getirerek büyük bir depremin olacağını gözlemledim. 22-23-24 Mayıs’ta Süt Beyaz adındaki bulutlar dünyanın dönüş istikametinde olan batıdan doğuya doğru hareket ettiler. 22-23 Mayıs tarihlerinde bulutlarda girdap oluştu. Bulutların gösterdiği kısım Ege Denizi’nin uç kesimleriydi. Depremin Ege Denizi’nde olacağını tahmin ettim” ifadelerini kullandı.

“Depremi 12 saat öncesinden milletvekillerine haber verdim”

Ege Denizi açıklarında deprem olacağını milletvekillerine haber verdiğini belirten Sütçü, “Dün saat 00.44 sıralarında milletvekillerine bugüne ilişkin bir depremin olacağını maille haber verdim. Türkiye üzerindeki girdap Kızıldeniz üzerinden İran ve Hazar Denizi istikametinden Türkiye üzerinden geçerek Ege Denizi’ni gösterdi. Bulutların ters istikamette gidişini girdabın oluşması olarak algıladık. Bunu gördükten sonra dün akşam yetkililere uyarı amaçlı olarak mail attık” diye konuştu.

Sarıyer’de bulunan evinde kurduğu laboratuvarda karıncalar üzerine de çalışma yaptığını vurgulayan Sütçü, “Karıncaları özel hazırladığım düzenekte takip ediyorum. Karıncalar içinde balın olduğu düzenekleri terk edip balkonlara çıkıp yüzde 80’i ölürse bunu İstanbul depremi öncesinde bir uyarı olarak algılayıp haber vereceğim” şeklinde konuştu.Kadir Sütçü, “Süt Beyaz Bulutlar” isimli çalışmasını Sarıyer’de bulunan evinde kurduğu laboratuvarda geliştirdiğini ve çalışmalarına burada devam ettiğini belirtti.

 

İHA

12:59
 // İYONOSFER
Eğer biz, iyonosfer'in röntgenini çekebilirsek; depremi 24 saat önceden haber alabiliriz. Gelişmiş ülkelerde bu sistem var. İyonosfer'de aşırı bir şekilde radyo dalgaları akışı olursa, bu deprem olacağı manası taşır. 17 ağustos marmara depreminde bu veri yok edilmiştir. Veriler, hergün kayıt altına alınırken, ...15.16--18.19...ağustos verilerinde 17 ağustos ortada yok. Nedense o gün sistem arızalanmış. Bir de ben Güneydoğu'da ikamet ediyorum. Bembeyaz bulutları, karıncaların tuhaf davranışlarını, gece maviden beyaza bürünen aniden yok olan bir ışık topunu, bir de hayatımda hiç görmediğim 5 dakikalık şelale şeklinde yağmur yağdı. Karıncalar dağınık bir biçimde, ne aradığını bilmez bir halde, yol ortasında şuursuzca hareket ediyordu. Bembeyaz bulutlar kuzeyden, güneye doğru yükseliyordu. Biz, gözlem yapmayı bilmiyoruz. Bu gördüklerim, depremden 3 gün önce idi....
25 Mayıs 2014 12:59
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler