YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deprem Yozgat'ta bazı evlere hasar verdi
Deprem Yozgat'ta bazı evlere hasar verdi
11 Ocak 2016 06:40
Merkez üssü Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesi olan 5 büyüklüğündeki deprem sonrası Çiçekdağı ve Yozgat'ın Yerköy ilçelerindeki bazı evlerde hasar meydana geldi.

Depremin hissedilmesinin ardından evlerini boşaltan vatandaşlar, bir süre sokaklarda ve açık alanlarda bekledi. Bazı kişiler sokaklarda ateş yakarak ısınmaya çalışırken, bazı vatandaşlar da araçlarında artçı sarsıntıların geçmesini bekledi. Kısa süreli panik yaşayan vatandaşlar, bir süre sonra tekrar evlerine girdi.

Deprem sonrasında Çiçekdağı ilçesine bağlı Hacıduraklı, Harmanpınar, Alahacılı ve Beşikli köylerindeki bazı evlerde maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

Yerköy Ayanoğlu Mahallesi Muhtarı Bahriye İnce, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahallerinde bulunan üç binada maddi hasar oluştuğunu söyledi.

Binalarında hasar olan vatandaşların köylerde bulunan akrabalarının yanlarına gittiğini ifade eden İnce, "Merkez üssü Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesi olandeprem sonrası ilçemizde bulunan birçok vatandaş köylerinde bulunan akrabalarının yanına giderken kimi vatandaşlarımız ise tek katlı evi olan akrabalarının evlerine yatmaya gitti. Gidecek yeri olmayan birçok kişi ise arabalarında yatacaklarını söylüyorlar. İnşallah bir şey olmaz bundan sonra" dedi.

18 artçı sarsıntı meydana geldi

Öte yandan, AFAD Deprem Dairesi Başkanlığının verilerine göre, saat 19.40'da merkez üssü Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesi olan 5 büyüklüğündeki depremin ardından büyüklükleri 3,5 ile 1.1 arasında değişen 18 artçı sarsıntı meydana geldi. 


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler