YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deprem korkusu vatandaşı bayılttı
Deprem korkusu vatandaşı bayılttı
12 Kasım 2010 07:54
Merkez üssü İzmir'in Selçuk ilçesi olan 2 ayrı depremde can ya da mal kaybı olmazken, 2 kişinin korkudan bayıldığı bildirildi.

Merkez üssü İzmir'in Selçuk ilçesi olan 3.7 ve 4.9 şiddetindeki 2 deprem nedeniyle ilçede can ve mal kaybı yaşanmazken, bazı evlerinin camlarının kırıldığı, biri çocuk iki kişinin korkudan bayıldıkları bildirildi.

Selçuk Kaymakamı Aziz İnci, yaptığı açıklamada, ilçede can ve mal kaybı olmadığını belirterek, şu ana kadar kendilerine yardım talebi gelmediğini ifade etti.

Öte yandan depremler nedeniyle ilçede halkın tedirginliği devam ediyor. Evlerinden çıkarak, kendilerinini sokaklara ve boş alanlara atan ilçe sakinlerinin bekleyişi sürüyor. 4.9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle bazı evlerin camları kırılırken, biri çocuk iki kişinin korkudan bayıldığı ve Selçuk Devlet Hastanesine kaldırıldıkları kaydedildi.
 
KUŞADASI'NDA DURUM
 
Depremin merkez üssü olan Selçuk ilçesine en yakın yerleşim yeri Aydın'ın Kuşadası ilçesinde de halk bir süre sokakta bekledikten sonra yavaş yavaş evlerine dönüyor. 3.7 büyüklüğündeki sarsıntıda sakinliklerini koruyan Kuşadalılar, 4.9 büyüklüğündeki ikinci sarsıntıyla kısa süreli de olsa panik yaşadı.

Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, deprem bölgesinde yaşadıklarını hatırlatarak, vatandaşların paniğe kapılmamalarını istedi. Esen, ilçe merkezinde ve çevresinde en ufak bir çatlağın bile meydana gelmediğini vurgulayarak, şunları söyledi:

''Ege Bölgesi ve Kuşadası Körfezi aktif fay üstünde olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bu tür sarsıntıların olması gayet doğal. Sarsıntıların artçı şokları bir süre daha yaşanabilir. Deprem nedeniyle Kuşadası ve çevresinde en ufak bir kiremit bile kırılmamıştır. Başta Emniyet birimlerimiz olmak üzere tüm kamu  görevlilerimizin görevlerinin başındadır. Sıkıntı yaşanacak bir durum yoktur.''

Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Olcay Yakup İnankur, ilçe merkezinde emniyet birimlerine intikal eden her hangi bir olumsuz durumun olmadığını  gece vardiyasındaki tüm emniyet ekiplerinin hareket halinde görev başında olduklarını belirtti.

Saat 21.15 ve 22.08'de merkez üssü İzmir'in Selçuk ilçesi olan 3.7 ve 4.9 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmişti.
AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler