YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Denizli'de patates avı
Denizli'de patates avı
19 Şubat 2010 16:46
Başka şehirlerde satışına izin verilmeyen patateslerin pazarlanacağı duyan yetkililer patates avına çıktı

Afyonkarahisar ve Isparta'da sağlıksız olduğu gerekçesiyle satışına izin verilmeyen patateslerin Denizli'de pazarlanacağı duyumu alan Denizli Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği (DEMESKO), seyyar manavlar tarafından kentte vatandaşa satılmaya çalışılan 100 ton patatesi imha etti. 
 

Afyonkarahisar ve Isparta'da çürük olduğu ve insan sağlığını tehdit eden parazitli patateslerin Denizli'ye getirileceği bilgisini alan DEMESKO ekipleri dün gün boyunca kentte patates avına çıktı.

Özellikle gelir durumu düşük vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Karşıyaka, Dokuzkavaklar, Fatih ve Sevindik Mahallelerinde çalışma yapan ekipler, seyyar manavlarca satılmaya çalışılan 35 araç içersinde yaklaşık 100 ton bozuk patates ele geçirdi. Araçlardan çuvallarla indirilerek yere dökülen patatesleri gören DEMESKO Başkanı Halil Öztürk, olaya büyük tepki göstererek, "Bu patatesler insana yedirilir mi? Yazık" diyerek tepki gösterdi. Ekipler çuvallardaki tüm patatesleri araçlardan indirirken, bir süre önce İç Anadolu Bölgesi'nden çürük ve insan sağlığını tehdit eden parazitli (Nematod) patateslerin kente geleceği duyumunu aldıklarını belirten Halil Öztürk, insan sağlığına zararlı 100 tona yakın patates ele geçirdiklerini söyledi. Öztürk, "Bu ürünler hayvan yemi bile olamaz. Denizli çöplük değil. İnsan sağlığı ile oynatmayız. Kimse Denizli insanını bu şekilde kandıramaz, buna izin vermeyiz" diyerek tepki gösterdi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler