YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Denizli’de internet eylemi
Denizli’de internet eylemi
21 Şubat 2014 16:16
Denizli’de Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi Gençlik Kolları üyeleri 'İnternetime Dokunma' eylemi yaparak, internet düzenlemesine tepki gösterdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi Gençlik Kolları üyeleri, Delikliçınar Meydanı'nda basın açıklaması yaparak internet düzenlemesine tepki gösterdi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı basın açıklamasında eylemciler, dizüstü bilgisayarlarını zincirleyerek, internetle ilgili yasa tasarısına tepki gösterdi.

Grup adına açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Kolları Başkanı Egemen Ata Aktaş, internete haberleşme özürlüğüne büyük bir darbe vurulduğunu ifade ederek, "Yeni internet düzenlemesi yasası ile birlikte hakimler, internette bulunan içeriği, hiçbir karar olmadan engelleyebilecek. Diğer yandan internet siteleri de 4 saat gibi kısa sür sürede kapatılabilecek. Bu durum insanların özel hayatına müdahale anlamına gelmektedir. Bu uygulama AİHM kararlarına da aykırıdır" dedi.Basın açıklamasının ardından eylemciler ağızlarını siyah batla kapatarak oturma eylemi yaptı.Eylem olaysız şekilde sona erdi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler