YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Deniz zabıtaları göreve başladı
Deniz zabıtaları göreve başladı
25 Haziran 2015 14:36
Menderes Belediyesi tarafından denizden denetimin yapılabilmesi için ve vatandaşların can güvenliğini sağlamak amacıyla "Deniz Zabıtası" göreve başladı.

43 kilometrelik sahil şeridinde Gümüldür, Özdere ile Ahmetbeyli'de görev yapacak olan ekipler, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir tatil geçirmeleri için çalışmalarını yürüttüklerini belirtti.

"Deniz Zabıtası" projesinin Türkiye'de ilk defa belediyeleri tarafından hayata geçirildiğini söyleyen Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, denizden denetimleri artırarak, vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamayı hedeflediklerini belirterek boğulma ve can kayıplarının önüne geçmek istediklerini vurguladı.

Menderes bölgesinde çok yoğun bir şekilde kaçak göçmen tarafiği olduğunu hatırlatan Soylu, "Kaçak göçmenlerin çıkmış oldukları ölüm yolculuğunun önüne geçmek istiyoruz. Tabi ki, bizim burada kaçak göçmenlere müdahalemiz söz konsuu değil. Bir duyum ya da ihbar aldığımız zaman hemen deniz zabıtası birimimizi olay yerine gidiyor. Böyle bir şeyip olup olmadığını tespit ediyor ve sahil güvenliğe bildiriyor" dedi.

Zabıta olarak görev yapan arkadaşları seçerken yabancı dil bilmeleri konusunda hassas davrandıklarına dikkat çeken Soylu, projenin hayata geçmesiyle birlikte vatandaşların da daha duyarlı olduklarını sözlerine ekledi.

Projenin hayata geçmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar ise böyle bir uygulamanın olmasından dolayı kendilerini daha güvende hissettiklerini söyledi. 

Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler