YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demirtaş'tan terörist mezarına ziyaret
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak’ın Cizre ilçesindeki operasyonlarda öldürülen teröristlerin mezarları başında dua etti.
Demirtaş'tan terörist mezarına ziyaret
25 Mart 2016 / 23:40 Güncelleme: 26 Mart 2016 / 08:50

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, beraberinde milletvekilleri Osman Baydemir, Çağlar Demirel, Ali Atalan, Mehmet Ali Aslan ve Dirayet Dilan Taşdemir ile birlikte sokağa çıkma yasağının kısmi olarak sürdüğü Cizre ilçesine geldi.

Geniş güvenlik önlemi altında belediye ve esnafı ziyaret eden Demirtaş, Ulu Cami’de cuma namazını kıldı. Demirtaş, daha sonra ilçedeki operasyonlarda öldürülen ve henüz kimlikleri belirlenemeyen teröristlerin mezarlarına gelip dua etti. Ardından Cudi Mahallesine giden Demirtaş, Bostancı Sokağı'ndaki bodrum katında incelemelerde bulundu. 

Demirtaş, ilçede ne kadar vahim bir tablonun olduğunun halen gözler önünde olduğunu söyleyerek, "Birkaç mahalle ve sivil yerleşim yeri tank ve top atışları ile tümden yok edilmiş durumda. Tabi denilebilir ki hükümet terörle mücadele yapıyor. Bu hükümetin hakkıdır. Ama hayır. Sivil yerleşim birimlerinde, sivil yerleşim yerlerinde, sivil vatandaşların bulunduğu mahallelere orduya ait tankla, topla, ağır silahlarla operasyon yapmak, bu şekilde yakıp, yıkmak bir savaş suçudur. Aylardır burada bunlar yaşanılıyor, gerçekleştiriliyor. Silopi’de, Sur’da, Yüksekova’da, İdil’de, Şırnak’ta, Nusaybin’de bunlar gerçekleştiriliyor. Maalesef Türkiye’nin bir kısmının bundan haberi yok" dedi.

Demirtaş, açıklamalarının ardından bir süre Sur Mahallesi'ni gezdi.  

İHA

 // Fenerli
Kendide terörist nereye gidecektiki...
26 Mart 2016 13:49
Ermeni
 // es
Ermeni Uşak'ları kafir dostları ebu cehil Firavun komşunuz olsun cehennemde inş....
26 Mart 2016 05:47
 // hakkarili
Demirtaşın camiye gitmesi iyi bir gelişme fakat dağda bu gençlere, ideolojik derslerlerde ne ögrettiklerini demirtaş iyi bilir. Ama o da anladı bu halkın kalbine giden yol camiden geçiyor, fakat kandil hala direniyor ama onlarinda yolu teker teker camiden geçecek. Allah bu halkı camisiz bırakmasın...
25 Mart 2016 23:09
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler