YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Delikanlıyım ben gasp yaparım, hırsızlık yapmam'
'Delikanlıyım ben gasp yaparım, hırsızlık yapmam'
31 Aralık 2013 12:12
Konya’da polisler tarafından yakalanan hırsızlık şüphelisinin, 'Ben delikanlıyım, gasp yaparım, hırsızlık yapmam' ifadesi dumura uğrattı.

Daha ilginci ’delikanlı’nın hırsızlık yaptığının yaptığı ortaya çıkması oldu. İlk olay, merkez Selçuklu ilçesinde bulunun bir alış veriş merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, gasp ve yağmadan 12 ayrı kaydı bulunan H.D. (30), marketin elektronik bölümünden tablet bilgisayarı çaldı. Polis yaptığı çalışmada şüpheli H.D’yi, tablet bilgisayarla yakaladı. Şüpheli ilk ifadesinde, "Ben delikanlıyım gasp yapar, hırsızlık yapmam. Bilgisayarı da buldum" dedi. Polisin hırsızlık yaptığını belirlediği şüpheli Hakan D. adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, hırsızlara yönelik çalışma yapan polis, elektrikli bisiklet çalan ve hırsızlıktan 3 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan A. Ö’yü (21) merkez Karatay ilçesi’nde, inşaatlardan kablo çalan Ö.K’yi de (20) merkez Meram ilçesinde yakaladı. Yakalanan şüpheliler suçlarını itiraf etti. H.D. ile birlikte A.Ö. ve Ö.K de hırsızlık suçundan adliyeye sevk edildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler