YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dayakçı koca eşiyle oğlunu sokağa attı
Dayakçı koca eşiyle oğlunu sokağa attı
22 Nisan 2013 13:23
Adana'da eşinden sürekli dayak yediğini ileri sürün bir kadın kocasının kendisini ve çocuğunu sokağa attığını bu nedenle adliyeye sığındığını söyledi.

Edinilen bilgiye göre olay merkez Yüreğir ilçesine bağlı Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde oturan İlknur Seven (21), 3 yıl önce Erkan Yüksel (24) ile resmi nikahsız olarak düğün yaparak evlendi. İddiaya göre işi olmayan Yüksel, eşini sürekil dövmeye başladı.  Bunun üzerine İlknur, Kayseri’de oturan ailesine durumu anlattı, ancak “Kocandır sever de döver de, evinden ayrılma” yanıtı aldı. Çiftin 2011 yılında Nazmi Kaan adını verdikleri çocukları dünyaya geldi. Ancak Erkan Yüksel, eşine şiddet uygulamayı sürdürdü. Dün eşi tarafından yine şiddete maruz kalan ve oğlu Nazmi Kaan ile sokağa atılan İlknur Seven ne yapacağını şaşırdı ve polisin yönlendirmesiyle genç kadın Cumhuriyet Savcılığı’na sığınarak eşinden şikayetçi oldu.

Oğlu Nazmi Kaan ile birlikte savcılığa gelen Seven, eşinin sürekli kendisini dövdüğünü belirterek, “Bana sürekli git çalış eve ekmek getir diyor. Bende çalışmayınca beni dövüyor. Bir keresin de burnumu kırdı. Bir kez beni döverken oğlumunda kolunu kırdı. Dün de bizi sokağa attı. Kendimi geçtim, artık çocuğuma zarar vermesinden korkuyorum. Çünkü beni döverken oğluma da vuruyordu” dedi.

Adana’da kimsesi olmadığı için gidecek yerinin olmadığına dikkat çeken Seven, "Durumu Kayseri’deki aileme anlattım, bana kocandır bir şey olmaz dediler. Açıkçası beni kabul etmediler. Sokakta kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. Devletin bana ve çocuğuma sahip çıkmasını istiyorum. Eğer kocama tekrar gidersem beni öldürür."

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler