YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dayak yiyen kadına devlet kucağı
Kars'ta şiddet gören kadına devlet sahip çıktı
Dayak yiyen kadına devlet kucağı
06 Nisan 2010 / 21:21 Güncelleme: 06 Nisan 2010 / 21:22

Kars'ta eşi ve kayınbiraderi tarafından şiddet gören Y.A., Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın talimatları ile devlet korumasına alındı. Bakan Kavaf, Kars Sosyal Hizmetler İl Müdürü Doğan'ı arayarak, Y.A.'nın can güvenliği ve tedavileri konularında yardımcı olunmasını istedi.
 

Pazar günü Çığırgan köyünde eşi ve eşinin yakınları tarafından şiddete maruz kalan Y.A.'nın erkek kardeşinin de bugün darp edildiği belirtildi. Eşinin yakınları tarafından darp edilen kişinin tedavisi hastanede devam ediyor.
 

Kars Valisi Vali Ahmet Kara, şiddete maruz kalan Y.A.'nın babası ile görüştü. Görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Vali Kara, "Kars'ta darp edilen kadın olayı ne ilk ne de son olaydır. Maalesef bölgemizde bu tür olaylara şahit oluyoruz."dedi
 

Vali Kara, "Y.A., Kocası ve kayınbiraderi tarafından dövüldüğü iddiasıyla savcılığa başvurdu. Cumhuriyet Savcılığı gerekli işlemleri yaptı. Kadının basında belirtildiği gibi burnu kesik değil. Ancak suratına muhtemelen bir cisimle vurulmuş ki, suratında ve burnunda yara izi var.” dedi.
 

Kadının bir sığınma evinde koruma altına alınmak istemediğini de belirten Vali Kara şunları söyledi:" Bugün de şehir merkezinde kadının kardeşini darp etmişler. O da yine savcılığa intikal etti ve şu anda savcılık işlemleri yapıyor. Kadını Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim ettik. Koruma istediği takdirde gerekli işlemlerin yapılmasını istedik. Şu anda güvenlik yönünden tedbirlerimizi aldık. Jandarmamız gerekli tedbirleri aldı. İnşallah her hangi bir olayın olmaması için elimizden geleni yapacağız. Çocukları şu anda evdeler. Çocukların babaları ise hanımının şu anda ısrarla evine dönmesini istiyor. Kadında ısrarla babasının evinde kalmak istiyor.” şeklinde konuştu. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler