YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dayak atana 4.5 yıl, dayak yiyene 6 yıl hapis!
Ankara’da, 10 Eylül 2014 tarihinde, trafikte Kuveyt Büyükelçiliği personeliyle yaşadığı tartışma sonucu darp edilip elmacık kemiği kırılan Pilot Yarbay Hakan Karakuş’a 6 yıl hapis istendi. Karakuş’u darp eden elçilik şoförüneyse 4.5 yıl talep edildi
Dayak atana 4.5 yıl, dayak yiyene 6 yıl hapis!
17 Mart 2015 / 07:18 Güncelleme: 17 Mart 2015 / 08:12

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Akın Öztürk’ün damadı Pilot Yarbay Hakan Karakuş ile Kuveyt Büyükelçiliği personeli arasında trafikte yol verme anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgayla ilgili dava açıldı. Elçilik aracına tekme atan Yarbay Karakuş’un 6 yıla kadar hapsi istenirken, Karakuş’un elmacık kemiğini kırmakla suçlanan elçiliğin şoförü Selahaddin Aydın için 4.5 yıl hapis cezası istendi.

Her iki tarafta şüpheli ve mağdur

Cumhuriyet Savcısı Banu Özenç İslim tarafından açılan davanın iddianamesinde, 10 Eylül 2014’te Turan Güneş Bulvarı’nda yaşanan olayda; tarafların yol verme yüzünden tartıştıkları, birbirlerini araçla takip ettikleri ve yol kenarında durup kavga ettikleri belirtildi. İki tarafın da şikâyetçi olmaları nedeniyle ‘şüpheli ve mağdur’ olarak yer aldıkları iddianamede, F-16 pilotu Yarbay Karakuş’un önce elçilik şoförü Selahaddin Aydın’la, sonra Kuveytli diplomatlarla aralarında çıkan arbedeye yer verildi.

Yarbay'ın suçu aracı tekmelemesi

Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianemede Karakuş’un, Kuveyt Büyükelçiliği aracını tekmelediği, buna karşılık şoför Selahaddin Aydın, elçilik ataşesi Emad Ali Almahoid ve kimliği tespit edilemeyen bir diplomatın Karakuş’u darp ettikleri belirtildi. Kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu şoför Aydın’ın, Yarbay Karakuş’un yakasından tuttuğu, ataşe Emad Ali Almahoid’in yumruk attığı, birlikte oldukları anlaşılan üçüncü kişininse Karakuş’u sırtından itip yere düşmesine neden olduğu ifade edildi. Adli Tıp raporuna işaret edilerek, Yarbay Karakuş’u, kemik kırığı oluşacak şekilde yaralayan şoför Aydın’ın, ‘nitelikli kasten yaralama’ suçunu işlediği belirtildi. Aydın hakkında 1.5 yıldan 4.5 yıla kadar hapis cezası istendi. Yarbay Karakuş’un da elçilik aracına tekme atarak, “kamu malına zarar vermek” suçundan 1 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Ataşenin dosyası Adalet Bakanlığı'na gönderildi

İddianamede şüpheli-mağdur Kuveyt Ataşesi Emad Ali Almahoid’in diplomatik dokunulmazlığı bulunması nedeniyle hakkında düzenlenen fezlekenin Adalet Bakanlığı’na gönderildiği belirtildi. Kimliği tespit edilemeyen diğer diplomatın dosyasının ayrılması, bu kişi hakkında kimlik soruşturması yapılması istendi. Kuveytli diplomat ile Türk şoförün, Yarbay Karakuş hakkındaki “hakaret ve tehdit” şikâyetiyse takipsizlikle sonu

 

HABERTÜRK

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler