YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: 'Biji Serok Ahmet' demenizden mutlu oluyorum
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Van'daki toplu açılış töreninde halka hitap etti. Konuşması sırasında izleyenlerin, yoğun tezahüratlarına "Biji Serok Ahmet demenizden mutlu oluyorum" karşılığını verdi.
Davutoğlu: 'Biji Serok Ahmet' demenizden mutlu oluyorum
12 Mart 2016 / 15:54 Güncelleme: 12 Mart 2016 / 15:55

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Halkı sokağa çağıran terör örgütü ve yandaşlarının çağrılarını boşa çıkardığınız için Allah sizden razı olsun. Şiddete hayır, silaha hayır dediğiniz için size teşekkür ediyorum.

Diyarbakır'daki tezgah bozuldu. Bunlar Marksist-Leninist kökten gelirler, birden akıllarına cuma namazı geldi. Ama vatandaşımız bunlara hayır dedi.

Birlik Huzur Dmokrasi Eylem Planını harekete geçirdik. Sadece devletin imkanları değil, AK Partili belediyeler ve sivil toplum kuruluşları da terörün mağdur ettiği kardeşlerimiz için seferber olacak. Van huzurda değilse Konya huzurda olmaz.

 Ben sizin 'Biji Serok Ahmet' demenizden mutlu oluyorum. İster Kürtçe söyleyin ister Türkçe söyleyin. Allah muhabbetimizi daim eylesin. Allah bizi birbirimizden hiç ayırmasın.

 Şimdi birileri bizi darbe iması ile korkutmaya çalışıyor. Geçti o günler. Türkiye ne darbelere teslim olur ne de bölücü örgütlere. Demokrasi, hukuk devleti ve kamu düzeni hakim olacak. Her türlü vesayet odağı ayaklarımızın altındadır. Vesayet odaklarıyla, paralel çetelerle, terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler