YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci teröristler vatandaşa böyle kurşun yağdırdı
15 Temmuz darbe girişimi gecesi İBB önünde darbeci askerlerin vatandaşlara kurşun yağdırması kameralara yansıdı. Görüntülerde sağlık personelinin de ateş açılmasına rağmen büyük mücadele vererek yaralı vatandaşa yardım ettiği görünüyor.
Darbeci teröristler vatandaşa böyle kurşun yağdırdı
05 Ağustos 2016 / 20:49 Güncelleme: 05 Ağustos 2016 / 20:52

15 Temmuz darbe girişimi gecesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde yaşananlara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. MOBESE kamerasına yansıyan görüntülerde vatandaşlar ve darbeci askerlerin diyalogu dikkat çekiyor. Askerler vatandaşları dağılmaları yönünde uyarıyor. Ancak bir süre sonra vatandaşlar İBB'ye doğru ilerlemeye başlıyor. Bu sırada askerler de vatandaşlara ateş ederek engellemeye çalışıyor. Bu sırada ayağından vurulan bir vatandaş yere düşüyor. Darbeci askerler ise kalabalığa ateş açmayı sürdürüyor.

Görüntülerdeki sağlık personelinin yaralılara yardım çabası da dikkat çekiyor. Olay yerine gelen bir ambulans, yaralı vatandaşı almak için hamle yapıyor ancak bu sırada silah sesi duyan sağlıkçılar, ambulansın arkasına saklanarak kendilerini korumaya çalışıyor. İkinci bir hamle yapan sağlık personeli açılan ateşle tekrar ambulansın arkasına saklanıyor. Son bir hamle ile öne atılan sağlık ekipleri, sonunda vatandaşı alarak ambulansa bindiriyor.

 // Ömer
e.çelik gibi birini trt de gördükten sonra 15 temmuzda yaşadıklarım ve halen televizyonlarda gösterilenler karşısında samimi olarak itiraf ediyorum gerçekten " APTALMIŞIM” Biz kim için sevdiklerimizden vazgeçmişic...
05 Ağustos 2016 21:40
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler