YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Darbe ismi taşımak istemiyoruz"
"Darbe ismi taşımak istemiyoruz"
18 Ağustos 2010 16:49
Iğdır'da 12 Eylül Mahallesi'nin adı değiştirildi

Iğdır'da '12 Eylül Mahallesi'nin adı, 'Emek Mahallesi' olarak değiştirildi. Değişiklik, mahalle sakinlerini memnun etti.
Iğdır'ın 14 mahallesinden biri olan 12 Eylül Mahallesinin adı, vatandaşların şikayetleri üzerine Belediye Meclis kararı ile değiştirilerek Emek Mahallesi adını aldı. Belediye Meclisi, isim değişikliğiyle ilgili vatandaşlar tarafından gelen talep üzerine konuyu meclise taşıdı. 12 Eylül Mahallesi'nin adı oy birliğiyle değiştirilerek, Emek Mahallesi yapıldı. Değişiklik, valilik tarafından da onaylandı.

        DARBE İSMİNİ TAŞIMAK İSTEMİYORUZ
Belediye Meclis kararı ile mahallelerinin adının değişmesini olumlu bulduğunu belirten Eski 12 Eylül şimdi ise Emek Mahallesi Muhtarı Vecdettin Kaya, mahalle sakinleri olarak söz konusu ismin değiştirilmesi için belediyeye başvurduklarını anlattı. Muhtar Kaya, "Bütün mahalle sakinleri 12 Eylül isminden rahatsızdı ve bazı vatandaşların şikayetleri üzerine mahallemizin adı Emek Mahallesi olarak değiştirildi." dedi.
       

12 Eylül adının mahalle üzerinde olumsuz etki oluşturduğunu belirten mahalle sakinlerinden Ramazan Yiğit, "12 Eylül bize darbeyi hatırlatıyordu ve bu da bize rahatsızlık veriyordu, değişiklik hepimizi memnun etti" şeklinde konuştu. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler