YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dar sokakta sıkışan kamyon 3 saatte kurtarılabildi
Dar sokakta sıkışan kamyon 3 saatte kurtarılabildi
10 Ocak 2016 16:22
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, sürücü dar ve dik yoldan inmeye çalıştı. Kamyonun kasasının duvara sıkışması sonucu yolda kalan sürücü 3 saat sürekli frene basarak beklerken, mahalleli ve çekici sürücüsünün yardımı ile sıkıştığı yerden kurtarıldı.

Olay, dün gece 22.00 sularında ilçeye bağlı Sarıkorkmaz Mahallesi Aktaş Kıracı Sokak üzerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, 67 AK 151 plakalı kamyonu kullanan Cem Aksoy, kendisine verilen adrese eşyaları indirdikten sonra kestirme yoldan inmek istedi. 

Yolun dar ve dik yokuş olduğunu bilmeyen sürücü Aksoy'un çıkışa yaklaştığı sırada yaptığı manevra sonucu, kamyonun kasası depo duvarına takıldı. Yolda sıkışan kamyonu gören mahalleli sokağa dökülürken, durum polise bildirildi. 

Olay yerine gelen trafik polisleri çekicilere haber verdi. Ancak gelen çekiciler kamyonu çekemeyeceklerini söyleyince belediyeden iş makinesi istendi. Ancak bu talep de belediyede operatör olmadığı gerekçesiyle gerçekleşmedi. 

Olay yerine gelen çekici sürücüsünün kamyonun kendi imkanları ile kurtulabileceğini söylemesi üzerine sürücü Cem Aksoy manevra yapmaya başladı. 3 saat süren beklemenin ardından kamyon zor da olsa sıkıştığı yerden hafif maddi hasarlarla kurtarıldı. 

Mahalle sakinlerinden Levent Aydoğdu sürücünün uyarıldığını ancak buna rağmen iniş yapmaya devam ettiğini söylerken, Gülcan Cengiz ise kamyonun evlerine çarpacağı düşüncesi ile korktuklarını ve çocukları ile birlikte evi boşalttığını ifade etti. 

Kamyonun kurtulması ve mahalleden ayrılmasının ardından sokağa dökülen mahalle halkı evlerinin yolunu tuttu. 


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler