YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Danimarka Büyükelçisi'nden Trabzon hayranlığı
Danimarka Büyükelçisi'nden Trabzon hayranlığı
20 Ocak 2018 00:46
Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Olling, Trabzon'u çok beğendiğini dile getirip kentin plaka numarasına işaret ederek, "Kalbim 61 olarak atmaya başladı." dedi.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha ile Trabzon'u ziyaret eden Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Svend Olling, kente hayran kaldığını ifade ederek, "Kalbim 61 olarak atmaya başladı. Danimarka ile Trabzonspor daha da yakınlaştı. Dün Trabzonspor Danimarkalı bir oyuncu transfer etti. Danimarka ile Trabzon artık daha yakın." dedi.

Malkoç, büyükelçiler Olling ve Sybiha ile Trabzon Valisi Yücel Yavuz'u ziyaret etti.

Valilik şeref defterini imzalayan Malkoç ve beraberindeki büyükelçiler, Vali Yavuz ile bir süre görüştü.

Malkoç, burada yaptığı açıklamada, Türkiye'nin turizm potansiyeli hakkında bilgilendirmede bulunarak, Rusya'dan gelen turistlerin Antalya'ya, Suudi Arabistanlı turistlerin de Trabzon'a yoğun ilgi gösterdiklerini ifade etti.

Trabzon'a 500 bine yakın Suudi Arabistan'dan turist geldiğini aktaran Malkoç, bu durumdan memnun olduklarını vurguladı.

Uzungöl başta olmak üzere diğer turistik mekanlar hakkında da bilgilendirmede bulunan Malkoç, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin önemine değindi.

Malkoç, Türkiye genelinde hem Danimarka hem de Ukrayna ile ticaret hacminin gayet iyi olduğunu kaydetti.

hfkj.jpg

"DANİMARKA İLE TRABZON ARTIK DAHA YAKIN"

Trabzon'u çok beğendiğini dile getiren Büyükelçi Olling ise kentin plaka numarasına işaret ederek, "Kalbim 61 olarak atmaya başladı" ifadesini kullandı.

Trabzonsporun, Danimarka'nın Midtjylland Kulübünde oynayan Çekyalı futbolcu Filip Novak'ı renklerine bağlamasına işaret eden Olling, "Danimarka ile Trabzonspor daha da yakınlaştı. Dün Trabzonspor Danimarkalı bir oyuncu transfer etti. Danimarka ile Trabzon artık daha yakın." şeklinde konuştu.

Olling, Danimarka'nın Ukrayna'dan daha uzak ve daha küçük bir ülke olduğunu işaret ederek, "İşbirliğini geliştireceğimiz iki alan olduğunu düşünüyoruz. Karadeniz Teknik Üniversitesi çok önemli, çok iyi bir üniversite. O üniversiteyle ilgili potansiyel iş birliği alanlarını geliştirmek ve incelemek isterim. Uzungöl'e gittiğimde oraya hemen hemen hiç Avrupalı turist gelmediğini görmek beni çok şaşırttı ve üzdü. Bu güzelliği Avrupalılardan saklamamalıyız, daha çok Avrupalı turist gelmesi için elimizden geleni yapmalıyız."

hj.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler