YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Danaları için DNA istediler
Ardahan köylü çift, komşuya emanet ettikleri ineğin danasının değiştirildiğinden şüphe edince danaya DNA testi yapılması istendi.
Danaları için DNA istediler
03 Mayıs 2010 / 18:12 Güncelleme: 03 Mayıs 2010 / 18:13

İddiaya göre, Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Börk köyünde yaşayan Türkan ve Müdür Aydın çifti İstanbul'a giderken gebe ineklerini para karşılığı bakması için komşu köyden birisine emanet etti.  
 

Aydın çifti beş ay sonra köye dönünce ineklerini geri almak üzere ineği bıraktıkları vatandaşa gittiler. Emanetçi köylü inekle birlikte "Bu da yavrusu" diyerek kendilerine bir dana teslim etti. Evlerine dönen karıkoca süt sağabilmek için danayı ineğin yanına götürdüler ve anasını emmesini sağlamaya çalıştılar. Ancak inek danayı yanına yaklaştırmadı. İneğin kendi yavrusunun süt emmesine tepki göstermeyeceğini söyleyen Aydın çifti vatandaşa giderek "Bu bizim danamız değil. Kendi danamızı istiyoruz" dediler. 
 

Sonuç alamayan ve ineklerini teslim ettikleri şahsın sahip olduğu ineklerden birinin danasını kendi danaları ile değiştirdiğini öne süren karı-koca önce jandarma karakoluna, ardından savcılık ve kaymakamlığa şikayetçi oldular. Yaşlı çift gerekirse DNA testi yapılarak gerçeğin gün yüzüne çıkarılmasını istiyorlar. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler